Çankaya'da 'Taş' devri

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Bülent Tanık'tan kalan çalışma ekibini baştan aşağı değiştiriyor Belediye dışından isimler transfer eden Taşdelen'in birçok müdürlükte değişime gitmesi bekleniyor

Giriş Tarihi: 20.5.2014
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, belediye yönetiminde birlikte çalışacağı ekibi baştan aşağı değiştiriyor. Eski başkan Bülent Tanık döneminde belediyenin yönetiminde bulunan birçok isimle yollarını ayırmayı planlayan Taşdelen, Petrol Ofisi'nde birlikte çalıştığı mesai arkadaşlarını da belediye başkan yardımcılığı görevine getirmeyi planlıyor.

ÇALIŞANLAR HUZURSUZ
Taşdelen'in göreve başladığı günden beri belediye içinde devam eden belirsizlik, çalışanları olumsuz etkiliyor. Belediye içindeki birçok müdürlükteki ismin yerinin değiştirileceği ya da görevden alınacağı dedikoduları belediye içinde huzursuzluk yaratıyor. Seçimlerden sonra belediye içindeki dengelerin değiştiğinden şikayet eden çalışanlar taşların yerine oturmasını bekliyor.

EPDK'DAN BELEDİYEYE

Taşdelen, ilk transferini Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) eski basın danışmanı Nafiz Kaya'yı belediye başkan yardımcılığına getirerek yaptı. Taşdelen'in Petrol Ofisi'nde görev yaptığı yıllarda tanıdığı Kaya, Zabıta Müdürlüğü, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden sorumlu başkan yardımcısı oldu.

ASİL DE BAŞKAN YARDIMCISI OLDU
Başkan yardımcılığı görevi için belirlenen ikinci isim ise Yasemin Asil oldu. Çankaya Belediyesi'nde İmar Müdürü olarak görev yapan Asil, Taşdelen ile birlikte belediye başkan yardımcısı oldu. Asil, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Yapı Kontrol Müdürlüğü, Plan ve Proje Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü, Etüt Proje Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nden sorumlu olacak.

İKİ YABANCI TRANSFER
Seçimin üzerinden yaklaşık 1.5 ay geçmesine rağmen diğer iki belediye başkan yardımcısını belirlemeyen Taşdelen'in önümüzdeki günlerde yapacağı basın toplantısıyla yeni çalışma arkadaşlarını açıklaması bekleniyor. Taşdelen boşta kalan başkan yardımcılığı görevleri için Petrol Ofisi'nden iki çalışma arkadaşını getirmeyi planlıyor. ABD ve Ürdün'den gelecek isimlerin, basın toplantısıyla açıklanması bekleniyor.

DURMUŞ'U DEĞİŞTİRDİ
Başkan yardımcılığı için belediye dışından transfer yapan Alper Taşdelen, beraber çalışacağı müdürlüklere de belediye içinden değişime gitti. Taşdelen'in ilk icraatlarından biri Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yapan Şemsettin Durmuş'u değiştirmek oldu. Durmuş'un yerine belediye içinden Ayfer Karayel geldi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankaya'da 'Taş' devri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN