Çiçekçilerden Soma'ya gül

Ankaralı çiçekçiler, 365 gülle Soma'ya giderek hayatını kaybeden işçilerin mezarlarına birer gül bırakacak. Diğer 64 gül ise şehir merkezine dikilecek

Giriş Tarihi: 22.5.2014
Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası Başkanı Metin Aydemir, Soma'da yaşanan maden faciasında ölen işçilerin hatırasına 365 adet gül dikeceklerini söyledi. Aydemir, yaptığı yazılı açıklamada, "Soma'da yaşanan korkunç faciada kaybettiğimiz 301 can için Soma'ya 365 adet gül götürüp dikeceğiz. Biz çiçekçiyiz. Teknik konularda ne olmuş, nasıl olmuşun araştırılması ile ilgili konular bakanlık ve kurumlara aittir" dedi.

"DAHA DUYARLI OLALIM"
Aydemir, 301 cana 365 gülün anlamını ise şöyle açıkladı: "Bu canları tüm yıl boyunca unutmamak ve bundan sonra böyle acılar yaşamamak." Ankara Çiçekçiler Odası Başkanı Metin Aydemir, tek dileklerinin, Türk insanının daha duyarlı olması ve yetkililerin de tüm tedbirleri önceden alarak bundan sonra böyle acıların yaşanmaması için ellerin geleni yapması olduğunu ifade etti.

YARALILARA ACİL ŞİFA DİLEDİ

Tüm Türkiye'ye sabır dileklerinde bulunan Aydemir, yaralı olan maden işçileri için de acil şifalar diledi. Aydemir, yönetim ve denetim kurullarıyla birlikte Soma'ya giderek 301 gülü işçilerin mezarlarına, diğer 64 gülü ise Soma merkeze yaşanan acıların unutulmaması için dikeceklerini kaydetti. Aydemir, "Bu vesile ile tüm çiçekçi arkadaşlarıma ve üyelerimize bir kez daha bu duyarlı davranışlarından dolayı şahsım ve yönetimim adına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiçekçilerden Soma'ya gül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN