Taksicilerin oyunu bozuldu

Müşterilere sahte banknotlardan para üstü veren 5 taksici yakalandı. Taksicilerin 16 kişiyi bu yöntemle dolandırdığı belirlendi

Giriş Tarihi: 22.5.2014
Mali Suçlarla Mücadele Şubesi Sahtecilik Bürosu, 5 ay süren fiziki takip sonucu kalpazanlık oyunuyla yaşlı, şehir dışından gelen hasta ve öğrencileri dolandıran bir taksici grubunu tespit etti. Vatandaşlardan gelen ihbarları değerlendiren polis operasyon düzenleyerek düğmeye bastı.

TUZAĞA DÜŞÜRDÜLER
Ankara'da yaşanan dolandırıcılık olayı akıllara durgunluk verdi. Hastaneler bölgesi, Sıhhiye ve Kızılay civarında bulunan bir grup taksicinin İstanbul'dan çeşitli yollardan elde ettiği sahte paralarla araçlarına binen yaşlı, şehir dışından gelen hasta ve öğrencileri tuzağa düşürdüğü saptandı. Polisin takibindeki 5 taksicinin özellikle kısa mesafe giden kişileri hedef seçtiği belirlendi. Müşterilerin ihbarı üzerine harekete geçen polis operasyon yaptı.

PARA ÜSTÜNÜ SAHTE VERİYORLAR
Taksicilerin kısa mesafe yolculuk yapan müşterileri verdiği 5 ya da 10 TL gibi paraların köşesini el çabukluğuyla yırtıp paranın geçersiz olduğunu iddia ederek geri teslim ettikleri anlaşıldı. Müşterinin cebinden 100 ya da 200 TL gibi banknotlar çıkarmasını sağlayan taksicilerin para üzerini de şoför kapısının cebinde bulunan sahte paralarla verdikleri saptandı. Dolandırıcılık olayının ortaya çıkması üzerine de 5 taksicinin kendi yerlerine şoförlerini ifadeye göndererek adli mercileri yanıltmaya çalıştığı da anlaşıldı. Gözaltına alınan 5 taksici tuzağa düşürdükleri 16 kişi tarafından teşhis edildi. Zanlılar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taksicilerin oyunu bozuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN