Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkentgaz'dan merdiven altı uyarısı

Başkentgaz Genel Müdürü Mustafa Kurnaz, tesisat bakımlarının merdiven altı firmalara değil, sertifika verilen yetkili şirketlere yaptırılması gerektiğini belirtti

Giriş Tarihi: 23.5.2014
Başkentgaz, güvenli doğalgaz kullanımı için, proje ve tesisat yapma yetkisi verdiği firmalarla işbirliğini artırdı. Başkentgaz Genel Müdürü Mustafa Kurnaz, bu firmalara yeni düzenlenen sertifikaları ile "yetkili firma" çıkartması verdiklerini belirterek, Ankaralılar'a, "Doğalgaz tesisatlarınızı merdiven altı firmalara değil, şirketimiz tarafından sertifika verilen firmalara yaptırın" uyarısında bulundu.

EPDK YÖNETMELİĞİ'NDE VAR

Genel Müdür Kurnaz, EPDK Doğalgaz Piyasası Sertifika Yönetmeliği'nde "Doğalgazla ilgili herhangi bir yapım ve hizmet faaliyeti, sertifika sahibi olmayan kişiler tarafından gerçekleştirilemez'' hükmünün yer aldığını ifade etti. Kurnaz, "Bu hüküm doğrultusunda, doğalgaz iş ve işlemlerini yürüten firmalara, bayilere yetki sertifikası veriyoruz" dedi.

FİRMA SEÇİN

Kritik öneme sahip olan doğalgaz tesisatlarının vatandaşlar tarafından yetkisiz kişilere yaptırılmaması gerektiğini ifade eden Kurnaz, ev ve iş yerine doğalgaz tesisatı yaptırmak veya mevcut tesisatını tadilattan geçirmek isteyen vatandaşların firma belirlerken, mutlaka Başkentgaz'ın web sitesinde yer alan firmalar listesinden bir firma seçmeleri gerektiğini vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentgaz'dan merdiven altı uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN