Gökçek: Haksızlığa tahammülüm yok

Soma olayları esnasında televizyona çıkmamak için sabrettiğini belirten Melih Gökçek, AK Parti'ye ve Başbakan Erdoğan'a yapılan haksızlığa dayanamadığını ifade etti

Giriş Tarihi: 23.5.2014
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Soma'da yaşanan maden ocağı faciasına ve yaşananlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Gökçek, olaylar sırasında kendisini zor tuttuğunu ancak AK Parti'ye ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yapılan haksızlıklara tahammül edemediğini söyledi.

GERÇEKLER ORTAYA ÇIKACAK
Soma faciasının Türk tarihine unutulmayacak bir olay olarak geçtiği görüşünü ifade eden Gökçek, "Cenabı Allah inşallah oradaki kardeşlerimizi şehit olarak kabul eder" dedi. Gökçek, ihmali olanların cezasını çekmesi gerektiğini anlatarak, gerçeklerin yargılama sonucu ortaya çıkacağının altını çizdi.

KÖLN İÇİN UYARDI

Gökçek, "Ancak burada iktidara ve Başbakanımıza o kadar yanlış ve haksız hücumda bulunuluyor ki, 'gerekli tedbirler ve önlemler alınmamış' diye. Devletin görevi müfettişler gönderecek, burayı teftiş edecek, eksik var mı yok mu bunu tespit edecek. Dış güçlerin Türkiye'yi karıştırmak için Gezi olaylarının yıldönümü olan 29 Mayıs'ta ikinci bir eylem planı yapıyor. Ayrıca Başbakanımızın, 24 Mayıs'ta Almanya'nın Köln kentindeki mitinginde kasıtlı sataşmalar ve olaylar çıkartılabilir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek: Haksızlığa tahammülüm yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN