Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Makedonya'ya Keçiören damgası

Keçiören Belediyesi, Makedonya kardeş belediyesi Jupa'ya belediye hizmet binası yapılmasını sağladı

Giriş Tarihi: 23.5.2014
Keçiören Belediyesi ve TİKA tarafından yaptırılan Makedonya'nın merkez Jupa kentindeki Belediye Hizmet Binası'nın açılışı Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler ile Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın da katıldığı törenle gerçekleştirildi. Törene Ballkanlar'da yaşayan Türkler ile Makedonyalılar da katıldı.

ÖRNEK PROJE
Tamamı Türkler'den oluşan Jupa Belediyesi'yle yapılan bu ortak çalışmayla iki ülke arasındaki bağlar daha da güçlendi. Keçiören Belediyesi, modern ve güçlü mimari birikimini Makedonya'ya taşımış oldu. Jupa Belediyesi'nin hizmet binası 3 kattan oluşuyor ve Balkanlar'da örnek gösterilebilecek nitelikte bir proje olarak adından söz ettiriyor.

KATILIM BÜYÜK OLDU
AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Türkiye Makedonya Dostluk Grubu Başkanı Hüseyin Bürge, AK Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Türkiye'nin Üsküp Büyükelçisi Gürol Sökmensüer, Makedonya'nın Türk asıllı Devlet Bakanı Hadi Nezir, Makedonya Türk Demokrat Partisi Genel Başkanı ve Milletvekili Kenan Hasip ile TİKA Balkanlar ve Doğu Avrupa Daire Başkanı Mahmut Çevik de açılışa katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Makedonya'ya Keçiören damgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN