Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Burslu öğrenciler çay daveti verildi

İtalya sefiresi Barbara Marengo Scarante ile Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş'in eşi Nebahat İbiş, "Akademik Bahar Çayı" adlı bir davete imza attı

Ankara'da önemli çalışmalara imza atan Ankara Üniversitesi, İtalya Büyükelçiliği ile birlikte seçkin bir yardım etkinliği düzenledi. Büyükelçi Gianpaolo Scarante'nin eşi Barbara Marengo Scarante ile Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş'in eşi Nebahat İbiş, üniversitede okuyan burslu öğrenciler yararına "Akademik Bahar Çayı" adlı davet gerçekleştirdi. Etkinliğe çok sayıda yardımsever katıldı. Üniversite yönetimi, akademisyenler ve elçilik görevlilerinin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlik renkli anlara sahne oldu. Soma'da hayatını kaybedenler için saygı duruşuyla başlayan etkinlikte kürsüye çıkan Büyükelçi Scarante, yaptığı konuşmada öğrencilerin iyiliği için bir şeyler yapmanın çok önemli olduğunu ifade etti.

'Birlikteliğimizi derinleştiriyoruz'
Büyükelçi Scarante Soma'da yaşanan olayların iki ülkeyi birbirine kenetlediğini anlattı. Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş ise iki ülkenin köklü bir tarihe dayanan ilişkilerinin bulunduğunu anlatarak sözlerine başladı. Öğrencilerin yararına yapılacak her çalışmaya büyük önem ve hassasiyetle baktığını vurgulayan Rektör İbiş, "Birlikte güzel ve anlamlı çalışmalar yapmak istiyoruz" diye konuştu. Konuşmaların ardından sıra müzik dinletisine geldi. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Demet Gürhan ve Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yardımcı Doçent Sibel Sarıcan Gündüz, konuklara aralarında Vivaldi'nin de bulunduğu seçkin sanatçıların eserlerinden oluşan bir müzik resitali sundu. Konserin ardından düzenlenen çekilişte ise konuklar birbirinden güzel hediyelerin sahibi oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burslu öğrenciler çay daveti verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN