Çıtayı yükseltti bayrağı devretti

Giriş Tarihi: 24.5.2014

TÜGİAD Ankara'da başkanlığı süresince çıtayı yükselten Barış Aydın, siyasi, ekonomik ve sosyal konularda ülke ekonomisine de katkı veriyor

TÜGİAD Ankara'da iki dönem boyunca başkanlık bayrağını taşıyan Barışkent&BA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Barış Aydın, başkanlığı süresince Türkiye ekonomisine ilişkin tespitleriyle iş dünyası adına ses veren bir sivil toplum örgütü hedefine uygun hareket ettiklerini söyledi. TÜGİAD Ankara'yı klasik sivil toplum kuruluşu anlayışıyla sadece sorunlarla değil çözümleriyle gündem oluşturan bir kuruluşa dönüştürdüklerini kaydeden Aydın, iş dünyası içerisinden Türkiye ekonomisinin nabzını tutmaya gayret ettiğini dile getirdi.

MARATON KOŞUSU SÜRÜYOR

TÜGİAD'ın kuruluşundan bugüne Türkiye'de söz sahibi bir sivil toplum kuruluşu olarak maraton koşusunu sürdürdüğünü vurgulayan Aydın, Ankara Başkanı sıfatıyla dinamizm getirdikten sonra bayrağı devretmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti. Aydın, başkanlık nöbetini çıtayı yükseltmek için sürekli çalıştığını anlatarak, farklı etkinliklerle gündeme damga vurduklarını belirtti.

İSYAN ÇÖZÜM GETİRDİ
TÜGİAD Ankara'da iş dünyası adına sadece sorunları dillendirmekle kalmadıklarını, beraberinde çözüm ürettiklerini vurgulayan Aydın, "Bunun güzel bir örneği Türk Hava Yolları ile birlikte iş dünyası için sağladığımız açılımlardı. THY'ye yönelik eleştirilerimiz ardından kendileriyle verimli görüşmelerimiz oldu. Ankara kalkışlı yurt dışı sefer sayısındaki artış talebimiz karşılık buldu" dedi. Aydın'ın TÜGİAD Ankara başkanlığı dönemindeki görüşmeleriyle THY, sadece 8 olan Ankara çıkışlı yurt dışı sefer sayısını ilk aşamada 16 sonrasında da 20'ye yükseltme kararı aldı.

Üst düzey yöneticileri tek çatıda buluşturdu
Bar ışkent &BA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Aydın, kendi döneminde Başkent'in üst düzey yönetimini TÜGİAD Ankara çatısı altında buluşturmayı başardı. Aydın, bu aylık toplantılara başta Ankara Valisi Alaaddin Yüksel olmak üzere Ankara'nın yönetim kadrosu yanı sıra dönemin SGK Başkanı Fatih Acar, Maliye Bakanlığı'nın üst düzey temsilcileri ile TBMM'de Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar gibi milletvekillerinden de katılım sağlandığını anımsattı. TÜGİAD Ankara'daki başkanlığı süresince Ankara Valiliği'yle eğitim alanında da yakın işbirliği kurulduğunu, bu alandaki eksiklikleri gidermede aktif rol oynadıklarını belirten Barış Aydın, bu çerçevede Mamak'taki Ege İlköğretim Okulu'nun yenilenmesi projesini üstlendiklerini vurguladı. Aydın, "Okulu baştan aşağıya yeniledik. Ankara Valimiz Sayın Alaaddin Yüksel'in katılımıyla bu okulumuzu yeniden eğitim dünyamıza kazandırdığımız günü de gururla anımsıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çıtayı yükseltti bayrağı devretti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN