Keçiören'de su baskını mesaisi

Keçiören'de su altında kalan evlerde dün pazar mesaisi vardı. Suyun çekilmesiyle ortaya çıkan tablo şok etti

Giriş Tarihi: 26.5.2014
Yoğun yağışın ardından Keçiören Adnan Menderes Mahallesi'nde bulunan evleri basan su, bölge sakinlerini zor durumda bıraktı. Can kaybına yol açmayan felaket, özellikle alt katlarda oturan vatandaşların eşyalarını su altında bıraktı. Baskından en çok etkilenen Sanatoryum Hastanesi'nde halılar dışarı çıkarılırken, 1071. Sokak'ta ise yaraları sarmak için pazar günü mesaisi vardı.

ARABALAR SU ALTINDAN ÇIKTI

Aniden bastıran sağanak yağışın ardından Keçiören'de metrekareye düşen 8.8 kilogramlık yağmur, alçak bölgelerden biri olan Adnan Menderes Mahallesi'ni vurdu. 3 dakika içinde sular altında kalan 1071 ve 1072 sokaklarda alt katlarda oturan vatandaşların evlerini su bastı. Canlarını zor kurtaran sakinlerin eşyaları ise tamamen kullanılamaz hale geldi. Bazı vatandaşların su altında kalan arabalarını dışarıya çıkardığı görüldü.

HALILAR DUVARA BIRAKILDI
Aniden oluşan baskından etkilenen ve su altında kalan Keçiören Sanatoryum Hastanesi'nde de kullanılmaz hale gelen halılar dışarıya çıkarıldı. Halıların hastane duvarının üzerine bırakıldığı görüldü. Keçiören Belediyesi ekipleri dün mahalle sakinlerinin yaralarını sarmak için fazla mesai yaptı. Mahalle sakinlerinin eşyaları gün boyunca evlerin dışına çıkarıldı, biriken çamurlar iş makineleri tarafından temizlendi. Neye uğradıklarını şaşırdıklarını ve tüm olan bitenin 3 dakika içinde gerçekleştiğini ifade eden Adnan Menderes Mahallesi 1071. Sokak sakinlerinden Elvan Atasoy, "Mahallemizde daha önce böyle bir durum yaşamadık ancak altyapının yetersizliği yüzünden kaynaklandığını biliyoruz. Polisler evlerimize gelip kullanılamaz hale gelen eşyalarımızı tutanak altına aldı. Ancak herhangi bir maddi yardım yapılacak mı bilmiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keçiören'de su baskını mesaisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN