Yaşlıların tercihi 'huzurevi' oldu

Giriş Tarihi: 26.5.2014

Medikal Turizm Derneği öncülüğünde yapılan araştırmaya göre yaşlılar, huzurevinde kalmayı çocuklarının evinde yaşamaya tercih ediyor

Medikal Turizm Derneği Başkanı Sinan İbiş başkanlığında, Ankara Kalkınma Ajansı, Ankara Üniversitesi, Ankara Valiliği Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Flavius Klinikleri'nin katkılarıyla "Ankara Yaşlanmasının Etkileri ile Yaşlı Bakımında Sürdürülebilir Politikalar ve Stratejiler Projesi" gerçekleştirildi.

ÖNEMLİ İPUÇLARI VERİYOR
Proje sonuçlarına ilişkin bilgi veren Medikal Turizm Derneği Başkanı Sinan İbiş, çalışmanın yaşlı bakımındaki ihtiyaçlar ve Ankara'nın yaşlı bakımında da başkent olması için birçok önemli ipucu verdiğini söyledi. İbiş, yapılan araştırmaya göre, yaşlıların yüzde 58'inin kendi evinde, yüzde 40'ının huzurevinde, yüzde 2'sinin ise çocuklarının yanında yaşamak istediğini söyledi.

ULAŞIM İÇİN
Huzurevi, yaşam ve rehabilitasyon merkezlerinde kalan 536 kişi üzerinde gerçekleştirilen araştırmayla huzurevlerinde kalan yaşlıların yüzde 85'inin çocukları bulunduğu, yüzde 86'sının sosyal güvencesi, yüzde 16'sının da bunun haricinde özel geliri olduğu ortaya çıktı. Medikal Turizm Derneği Başkanı İbiş, yaşlı insanların huzurevlerini tercih etmelerindeki en önemli sebebin ulaşımlarının sağlanması olduğunu kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşlıların tercihi 'huzurevi' oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN