Can yelekleri olsa ikisi de kurtulurdu

Kapulukaya Barajı'nda batan teknede iki arkadaşını kaybeden ve 1.5 saat yüzerek canını kurtaran Zafer Ersal, "Can yeleği olsaydı kurtulabilirlerdi" dedi

Giriş Tarihi: 27.5.2014
Ankara'dan Kırıkkale'ye cumartesi günü piknik yapıp balık avlamaya giden 20 kişilik gruptan 3 kişi balık tutmak için 3.5 metrelik tekneyle Kapulukaya Barajı'na açıldı. Kısa süre sonra fırtına ve yağmurla tekneleri alabora olup battı. İçinde can yeleğinin bulunmadığı tekneden göle düşen Zafer Ersal çizmelerini ve kıyafetini çıkararak akıntının tersi yönünde yaklaşık 1.5 saat yüzerek kurtuldu.

"CANIMIZA MAL OLDU"
Olayda Mesut Mamik ve İbrahim Erdoğan boğularak hayatlarını kaybetti. İkilinin cesetleri 20 saatlik çalışmanın ardından sudan çıkarıldı. Zafer Ersal, "20 yıldır balığa çıkıyoruz. Hep can yeleği olurdu yanımızda. Ancak o gün almayı unuttuk. Bu hata canımıza mal oldu" diye konuştu.

KAPTAN ÇEŞMEYE GİTTİ

Ersal, elektrik ve hırdavat işleriyle uğraşan 20 kişilik esnafla cumartesi günü için Kırıkkale Kapulukaya Barajı'na gitmek için anlaştıklarını anlatarak, "Ben, Mesut, İbrahim ve kaptan olan Aydın Şen saat 12.00'de yola çıktık. İki saat süren yolcuğun ardından baraja ulaşıp saat 17.00'ye kadar piknik yapıp dinlendik. Aydın su almak için çeşmeye gitti. Biz de göle açıldık" dedi.

Cesetlere 20 saat sonra ulaşılabildi
Çeşmeye su almaya gittiği sırada üç arkadaşının göle açıldığını belirten kaptan Aydın Şen ise, "Ben çeşmeden dönünce teknenin alabora olup battığını gördüm. Ve durumu kurtarma ekiplerine bildirdim. Ancak elimizden bir şey gelmiyordu. Yaklaşık 20 saat sonra ikilinin cesedine ulaşıldı" şeklinde anlattı. İbrahim Erdoğan ile Mesut Mamik'in cenazeleri dün ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

1.5 saat yüzdüm
Ersal, yaklaşık yarım saat sonra teknenin alabora olduğunu anlatarak, "Suya düştükten sonra çizmelerimi ve kıyafetlerimi çıkarıp akıntının tersi yönünde yüzmeye başladım. 1.5 saat yüzüp kıyıya yakın bir balıkçı teknesine ulaştım. Onlar beni kurtardı. Ancak diğer iki arkadaşım can yeleğimiz de olmadığı için çırpınmalarına rağmen kurtulamadı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Can yelekleri olsa ikisi de kurtulurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN