Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gönüller Miraç'ın nuruyla aydınlandı

Miraç Kandili dolayısıyla Ahmet Hamdi Akseki, Hacı Bayram-ı Veli ve Kocatepe camilerinde düzenlenen programlar, müminleri camilerde buluşturdu

Giriş Tarihi: 27.5.2014
Ankara'da , Miraç Kandili dolayısıyla Ahmet Hamdi Akseki, Hacı Bayram-ı Veli ve Kocatepe camilerinin de aralarında bulunduğu birçok camide mevlit okundu, dua edildi. Ahmet Hamdi Akseki Camii'ndeki programa katılan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Miraç'ın müminlere değerler kazandıran bir okul olduğunu söyledi.

"YÜCELME VE YÜKSELME"
Allah'ın, Miraç'la insana "yücelme ve yükselmenin" yolunu gösterdiğini ifade eden Görmez, insanların, maddi unsurlarla değil, ahlakla faziletle adaletle manevi değerlerle yükselebileceğini kaydetti. Miraç'ın üç büyük hediyesinin bulunduğunu dile getiren Görmez, bunlardan birincisinin namaz, ikincisinin "Bakara Suresi'nin son ayetleri", üçüncüsünün ise "iman eden müminlerin cennete gideceği" olduğunu bildirdi.

Görmez: Kendinizi mahrum etmeyin
Camideki çocuklara ve ailelere seslenen Görmez, "İnsan hayata bir kez gelir. O bir kez hayatta, asla kendinizi bu büyük nimetten, günde 5 defa Rabbinizle konuşmaktan, onun huzuruna, Miraç'a çıkmaktan kendinizi mahrum etmeyiniz " dedi. Görmez, camideki vatandaşlardan eve gittiklerinde Kuran-ı Kerim ve tefsirini okumalarını istedi. Ahmet Hamdi Akseki Camii'ndeki mevlide Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönüller Miraç'ın nuruyla aydınlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN