Paralel yapı senede çöktü

17 Aralık'ta hedefine ulaşamayan paralel yapı yurtta kalan öğrencilere baskı yapıyor. Gölbaşı'ndaki özel yurtta, bir öğrencinin senetlerinin verilmediği iddia edildi

Giriş Tarihi: 28.5.2014
Paralel yapı bu kez de yurt ve evlerde kalan öğrencilere baskı yapmaya başladı. Gölbaşı'da özel bir yurtta kalan Gül Yılmaz adlı kız öğrenci, AK Parti'yi desteklediği için yurtta baskılara maruz kaldığını, bu nedenle yurttan ayrılmak istediğini ve buna karşın yurt yönetiminin kendisine ait senetlerini vermediğini iddia etti.

PARALELİN OYUNLARI BİTMİYOR

Paralel yapının "icraatları" bitmiyor. 17 Aralık operasyonuyla başlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'yi bitirme planları karşılık bulamayınca bu kez seçim sonrası için düğmeye basıldı. Gül Yılmaz adlı öğrenci, senetlerinin verilmediğini iddia ederken, olayla ilgili Osman Tan Karakol Amirliği'ne şikayette bulundu. Öğrenci, 17 Aralık operasyonu sonrası yurt yönetiminin kendileri üzerinde baskı kurmaya çalıştığını öne sürerken şu ifadeleri kullandı:

"GÖLBAŞI'NDA MHP, ANKARA'DA CHP"
"Ben yurda ilk girdiğimde siyasi görüşümü açıkça belirtmemiştim. 17 Aralık sonrasında paralel yapının gazetesinde Başbakan aleyhine çıkan haberlerle birlikte CHP ve MHP'nin haber kupürlerini kesip biriktirmeye başladım. Yurt içerisinde de yetkililer ve kat ablaları "Ankara'da CHP, Gölbaşı'nda MHP" söylemlerini dillendirmeye başladı."

AK PARTİ'Lİ OLDUĞUM İÇİN SENEDİ ALAMADIM
Daha önce yurttan ayrılan birçok arkadaşına senetlerin verildiğini anlatan Yılmaz, "Ben AK Partili olduğum için senetlerimi alamadım. Bunun üzerine karakola şikayet ettim. Sonra beni arayıp senetleri vereceklerini söylediler ama ben bunu kabul etmedim" dedi.

AK PARTİ SAHİP ÇIKTI

Gül Yılmaz adlı öğrenci yurttan baskı nedeniyle ayrıldığını ifade ederken, AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan ile Gençlik Kolları Başkanı Selim Akceylan'ın kendisine sahip çıktığını ve kendisine kalacak yer bulduklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel yapı senede çöktü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN