Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şenol KABA: Sezon bitti

Giriş Tarihi: 28.5.2014
2013-2014 futbol sezonunun ardından liglerimiz tatile girdi. Her yıl olduğu gibi bu sezonda sevinen, üzülen takımlarımız oldu. Liglerde oynayan futbolcular önümüzdeki sezonla ilgili ne yapmayı planlıyorsa hayata geçirecek. Aynı zamanda bu sezon yaptıkları icraatlerin karşılığında ya kendi kulüplerinde kalacak ya da başka kulüplere transfer olacak. Tatil dedik ama kulüp yönetimleri için de sezon değerlendirmesi önemli. Eğer sezonu iyi geçirmişlerse ve elinde yeterli oyuncusu varsa sorun yok. Yoksa hemen yeni yapılanma için işe koyulmalılar.
Önlerinde eğer kongre süreci varsa yeni yönetim şekli, kulübün bütçesi, teknik kadrosu, futbolcu transferi için ellerini çabuk tutmaları gerek.
Alınacak önemli kararlar için kısa bir dinlenmeden sonra yola koyulmalılar.
Neden mi? Hele alt liglerimizde yönetim oluşturma, teknik heyetle anlaşma yolunda zaman hoyratca harcanmamalı. Kalan kısa süre yoksa kendilerini sıkıntıya sokmalarına neden olur. Zaten oyuncu portföyünde oldukça zayıf olan birçok kulübümüz hata üstüne hata yapıyor.
Dolayısıyla sezonun kabusa dönüşmesi kaçınılmaz oluyor.
2. ve 3. ligdeki kulüpler her sezon öncesi bu faaliyetlerden geçiyor.
Altyapı, gençlik gelişim gruplarında yeterli oyunculara sahip takımların dışında sıkıntılı bir durum.
Bunu daha önce belirtmiştim.
Transferler amaca uygun nasıl yapılacak?
Genelde teknik heyet ve yönetimin bildiği toplamda en az 15 futbolcu transfer edilecek. En az hata ile kadro kurma adına el birliğiyle bir çalışma gerçekleşecek.
Yeni sezon hazırlıklarının müsabaka dönemine 6-8 hafta öncesi başlayacağı düşünüldüğünde kulüplerin hızlı ve mantıklı kararlar alması gereği ortada. Kulüplerin bir an önce teknik kadro oluşturması şart. Transfer hatalarının önüne geçilmesi için futbolcu izleme komitesi kurulmalı. Bu komite kulüplerin rahat, mutlu ve başarıyı yakalamasına katkı sağlayaktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şenol KABA: Sezon bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN