Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriyeli dilenciler geri gönderiliyor

Ankara'da dilenerek yaşamlarını sürdüren Suriyeliler, Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından, yürütülen operasyon kapsamında yeniden kamplara gönderiliyor

Giriş Tarihi: 29.5.2014
Büyükşehir Belediyesi, Ankara Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Yabancı Şube Müdürlüğü, Ankara'da dilencilik yapmaya başlayan Suriyeliler için operasyon başlattı. Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan ancak bulundukları kamplardan ayrılarak Ankara'da çok sayıda caddede dilencilik yapan Suriyeliler, otobüslerle yeniden kamplarına gönderilmeye başlandı.

KUMANYALARI KARŞILANIYOR

Dilencilik yapan Suriyeliler, kamplara yeniden gönderilmek için Zabıta Dairesi Başkanlığı Dilenci Toplama Merkezi'ne getiriliyor. AFAD ise Yabancı Şube Müdürlüğü'nün nezaretinde kamplara doğru yola çıkan dilencilerin kumanyalarını karşılıyor. Son operasyonda 57 Suriyeli dilenci, sokaklardan toplanarak kamplara yeniden gönderilmek üzere Ankara'dan uğurlandı.

500 SURİYELİ GÖNDERİLDİ

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı'nda, AFAD'ın gıda ihtiyaçları karşılanan Suriyeliler daha sonra 8 polisin refakat ettiği otobüslere bindirilerek Mardin ve Şanlıurfa'daki kamplara gönderildi. Yetkililer, Ankara'da son iki günde 120 Suriyeli'nin, son 1 ayda ise 500 Suriyelinin kamplara geri gönderildiğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyeli dilenciler geri gönderiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN