Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uyanık kapıcılar otoparkçı oldu

Başkent'in merkezinde yaşanan otopark sorununu fırsata çeviren kapıcılar, bina önlerini parselleyerek araçlardan para topluyor

Giriş Tarihi: 31.5.2014
Kızılay Necatibey Caddesi ve çevresinde yaşanan park sorununu fırsata çeviren kapıcılar, otoparkçılığa başladı. Daha önceden anlaştıkları otomobil sahipleri için bina önlerine masa ve sandalye bırakan ya da kendi arabalarını koyarak başka arabaların park etmesine izin vermeyen uyanık kapıcılar, bölgede yaşanan otopark sorununu ranta çevirdi. Kapıcılar yüzünden kendi arabalarını paralı otoparklara bırakmak zorunda kaldıklarını ifade eden bölge sakinleri ise "Birileri bu kapıcıları durdursun" diyerek yardım istedi.

ABONELİKLER VAR

Başkent'in en işlek yerlerinden biri olan Necatibey Caddesi üzerinde bulunan Büyükşehir Belediyesi'ne ait otoparkın bölgedeki araç yoğunluğunu kaldırmakta zorlandığını gören apartman görevlileri otoparkçılığa başladı. Necatibey Caddesi'nin hemen arkasında bulunan Hanımeli ve Cihan Sokak'taki fırsatçı kapıcılar, aylık ya da yıllık anlaştıkları otomobil sahipleri için bina önlerini otoparka çevirdi. Ankara'nın göbeğinde bina önlerine koydukları masa ve sandalyelerle başka araçların park etmesine izin vermeyen kapıcılar bölgede terör estiriyor. Sabahın ilk ışıklarıyla yolları parselleyen kapıcılar gün boyunca daha önce anlaştıkları için otoparkçılık yapıyor. Sokağa başka araçların park etmesine türlü türlü bahanelerle izin vermeyen kapıcılar, apartmanlarının önünde gün boyunca otoparkçılık oynuyor.

KAPICI TERÖRÜNE SON
"Kapıcılar yüzünden dükkanlarının önlerine bile araç park edemediklerini söyleyen mahalle sakinleri, duruma isyan ediyor. Kapıcı terörünün son bulmasını isteyen vatandaşlar, "Her kapıcının birkaç tane abonesi var. Sabah erken saatlerde yola masa sandalye bırakarak başka araçların park etmesine izin vermiyorlar. Bu iş böyle olmaz diyince saldırıyorlar. Zabıtaya trafik polisine şikayet ettik sonuç alamadık. Kamuya ait yolu babalarının malları gibi kullanıyorlar. Başkent'in orta yerinde böyle şey mi olur?" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uyanık kapıcılar otoparkçı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN