Ankara çiçeklerle bir başka güzel

Her mevsimi ayrı bir güzellikte karşılayan Başkent Ankara, bu yıl Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 28 milyon çiçekle donatılacak

Giriş Tarihi: 2.6.2014
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başkent'in dört bir yanında başlatılan çalışmalarla kenti farklı türden 28 milyon çiçekle donatacaklarını söyledi. Geçen yıl 23 milyon mevsimlik çiçek dikerek, Ankara'ya güzel bir görünüm kazandırdıklarını hatırlatan Gökçek, "Bu yıl da yaklaşık 28 milyon mevsimlik çiçek dikerek Başkent'in daha estetik görünümü için katkı sağlayacağız" dedi.

CADDELER ÇİÇEKLE BULUŞTU

Başkent'in dev rekreasyon alanlarına, parklarına, ana arterlerine, bulvar ve caddeler boyunca yan bantlara, yeşil alanlara, kavşak ve göbeklere, refüjlere, muhtelif cins ve türlerdeki bahçe çiçeklerinin dikildiğini anlatan Gökçek, ilk aşamada yaz aylarında 14 milyon yazlık çiçeği, yılsonuna kadar da toplam 28 milyon çiçeği toprakla buluşturacaklarını kaydetti.

YEDİVEREN GÜLLER AÇIYOR
Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Hatice Akgül ise yaz aylarında kadife, begonya, sardunya, çuha çiçeği, ateş çiçeği, vapur dumanı, cam güzeli, horoz ibiği, yıldız, kaz ayağı, şakayık, ipek, petunya, güneş şapkası, mine, kirlihanım, papatya türlerindeki çiçeklerle yapılan çevre düzenlemeleriyle Ankara'nın farklı bir güzelliğe büründüğünü söyledi. Akgül ayrıca, Konya ve Samsun yolunda yeni bir uygulama yaparak, 2 bin metrekare orta refüj alanını kırmızı, beyaz, pembe ve sarı renklerde yedi veren güllerle donattıklarını ve kısa sürede vatandaşlardan olumlu tepkiler aldıklarını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara çiçeklerle bir başka güzel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN