Fazla kilolar için abartısız öneriler

Kıyafet seçiminde yapacağınız tercihlerle olduğunuzdan daha zayıf görünebilir, gizlemek istediğiniz fazlalıkları örtebilirsiniz

Giriş Tarihi: 3.6.2014
Kaç beden olduğunuza takılıp kalmayın. Sürekli bedeninizi incelemeyin ve her gün kilonuzu ölçmeyin. İnanın, inceledikçe her şeyi daha da güçleştirirsiniz. Haftalık takiplerde bulunun; bu sizi rahatlatır ve alışverişinizi daha mantıklı yaparsınız. Alışverişe çıktığınızda hiçbir şeyi denemeden, giymeden almayın. Pozitif yönlerinizi vurgulayın. Rengi aksesuarlarda kullanın. Siz siz olun her giysinizi özgüvenle taşıyın, en iyi giysiniz bedeninizdir bunu unutmayın.
Yatay çizgiler, büyük ve göze çarpan desenlerden uzak durun. Karışıklık her zaman sizi olduğunuzdan daha iri gösterir. Desen yerine çizgili kumaşları seçebilirsiniz.
Fazla abartı ve gereksiz aksesuarlar sizi ağırlaştırır, yorgun ve silik gösterir, özellikle saçlar çok sade olmalıdır. Eğer abartıyı seviyorsanız bir kalın bilezik, büyük bir halka küpe yada bir şal kullanabilirsiniz. Boyunuz uzunsa büyük çantayı da tercih edebilirsiniz.
İç çamaşırı seçiminiz en az kıyafetleriniz kadar önemlidir. Giydiğiniz korse sizi fazla sıkıyorsa çıkıntılar yapar; bu da giysinize ve dolayısıyla size kötü bir görüntü verdirir. Çorap korseleri tercih edin.
Baştan aşağı tek renk giyerseniz daha ince görünürsünüz, renkle bedeninizi kesmeyin. Siyah pantolon giydiğinizde üzerine beyaz giyip bölmeyin ya üstüne siyah giyinin ya da açık renk gömlek giydiğinizde açık renkte pantolon giyin. Ayakkabınız da aynı renk olursa daha ince ve daha uzun görünürsünüz. 'Açık renkler kilolu gösterir' diye bir düşünceye kapılmayın. Eğer giydiğiniz kıyafet kilolu bölgenize oturmuyorsa ve kumaş akan bir kumaşsa sizi daha zarif ve elegan gösterir.

TOPUKLU AYAKKABI UZUN GÖSTERİR
Ayakkabıya dikkat! Topuklu ayakkabı sizi ince ve uzun gösterir. Ancak topuklu giydiğinizde mümkün olduğunca sade kıyafet seçin. Gereksiz detay olmazsa topuklu ayakkabı ile daha zarif durursunuz. Eğer bacaklarınız kalınsa bilekten bağlı ayakkabıları tercih etmeyin. Ayak bilekleriniz kalınsa botie'ler tam size göre. Topuklu ile bacaklarınız zayıf, karnınız daha düz ve dişiliğiniz daha ön planda olur. Düz ayakkabının asaleti de yadsınamaz. Düz ayakkabı giydiğinizde saçınızı tepeden topladığınızda da üzerinize poplin bir gömlekle de daha uzun ve zarif görünürsünüz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fazla kilolar için abartısız öneriler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN