Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ANGİAD'dan kültür gezisi

Giriş Tarihi: 4.6.2014

SineMardin Uluslararası Mardin Film Festivali'ne ANGİAD da katıldı. Genç işadamları festivalin açılış galasında kent protokolü ve sanatçılarla buluştu

Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİ- AD) Başkanı Fatma Semiz ve dernek üyeleri, Güneydoğu'da unutulmaz bir hafta sonu geçirdi. ANGİAD Kültür Günleri kapsamındaki ikinci geziyi medeniyetler şehri Mardin'e gerçekleştiren işadamları, "9. SineMardin Uluslararası Mardin Film Festivali'nin açılış galasına katıldı. ANGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Münnevver Helün Fırat tarafından düzenlenen festivalin açılış kokteyline katılmak üzere Mardin'e giden Ankaralı işadamları, havaalanında çiçeklerle karşılandı. Mardin GİAD Başkanı Ferhan Ademhan ve yönetimi tarafından sıcak bir şekilde ağırlanan ANGİAD üyeleri, festival öncesi şehir turu attı.

HASANKEYF VE BATMAN
Midyat'ı görme fırsatı bulan işadamları daha sonra Hasankeyf'e ulaştı. ANGİAD üyeleri, bölgenin sular altında kalacak olmasından duydukları üzüntüyü dile getirdi. Hasankeyf'in ardından Dara Harabeleri'ne giderek incelemelerde bulunan işadamları rotalarını Batman'a çevirdi. İşadamları, dernek üyelerinden Leyla Nasıroğlu'nun alçı ve çimento fabrikasını da ziyaret etti.

MARDİN'LE KUCAKLAŞTILAR
Dernek üyeleri gezinin ilk günü Deyrulzafaran Manastırı, Kasımiye Medresesi, Ulu Cami Mahallesi, Abbaralar ve Şehidiye Cami, PTT Evi'ni ziyaret etti. Aynı günün akşamı ise hep birlikte 9. Uluslararası Mardin Film Festivali "SineMardin" gala gecesinin yapılacağı otele geçildi. ANGİAD Başkanı Fatma Semiz ve beraberindekiler burada, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, Mardin Vali Yardımcısı Ali Güldoğan ve Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Emin Irmak, film yapımcıları, oyuncular ve diğer davetlilerle birlikte açılış kokteyline katıldı. Başkan Semiz festivalin yalnızca bölgenin değil ülkemizin en önemli etkinliklerinden biri olacağına inandığını söyledi. Sine- Mardin Film Festivali Koordinatörü Münevver Helün Fırat da bu özel günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan ANGİAD yönetimi ve üyelerine teşekkür etti. Semiz ve beraberindekiler kokteylin ardından, Mardin Antik Sur'a geçti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ANGİAD'dan kültür gezisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN