Şoförlerin rehberi 'led' ekranlar

Büyükşehir'in cadde ve bulvarlara yerleştirdiği led ekranlar, yoğunluk bilgisi, yol çalışması ve trafik kazaları gibi pek çok konuda bilgi veriyor

Giriş Tarihi: 6.6.2014
Büyükşehir Belediyesi, cadde ve bulvarlara yerleştirdiği yeni Led bilgilendirme ekranlarıyla yine öncü bir hizmete imza attı. Sürücülere yoğunluk bilgisi, özel gün kutlamaları, yol çalışmaları ve trafik kazaları gibi pek çok bilginin verildiği dev ekranlar, Ankara yollarının dili oluyor. Başkent'in dört bir tarafındaki modern ve estetik yollarında toplam 48 ekran yapımına devam edildiğini kaydeden yetkililer, "32'si yerlerine konuldu ve bunlardan 24'ü hizmet vermeye başladı" dedi.

TOPLAM 48 ADET DEV EKRAN

Ankara Bulvarı ve Kuzey Ankara Isıtmalı Yolu'nda hizmete giren 14 ekranın yanı sıra Atatürk Bulvarı başta olmak üzere Eskişehir, Konya, Samsun, İstanbul, Esenboğa, Turan Güneş, Malazgirt 1071 ve Anadolu bulvarlarında toplam 34 ekranın daha yerleştirilmesi ve hizmete girmesi için çalışmalarını sürdüren belediye, sürücülere birçok bilgiyi bu ekranlar sayesinde verebilecek.

GÜVENLİ SÜRÜŞ KEYFİ

Ekranlara ilişkin bilgi veren Fen İşleri Daire Başkan Vedat Üçpınar, "Bu çalışma sayesinde güvenli bir sürüş keyfi ve kolaylığı ile en verimli trafik akışını sağlamış olacağız" dedi. Üçpınar, proje kapsamında araç sayım cihazları ve kamera sistemlerinin de bu ekranlara monte edilerek, cihazın bulunduğu noktadaki trafik yoğunluğu, araç sayısı gibi verileri toplayarak, trafik düzenlemesi için planlama yapılabileceğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şoförlerin rehberi 'led' ekranlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN