Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir' den Otizm Vakfı'na destek

Büyükşehir Belediyesi, 3 villayı otizmli çocukların eğitim alacakları Otizm Vakfı İncek Yaşam Merkezi'ne tahsis etti

Giriş Tarihi: 7.6.2014
Uygulamaya koyduğu sosyal projelerle her zaman engellilerin ve yaşlıların yanında yer alan Büyükşehir Belediyesi, otizmli çocukların birebir eğitim alacağı, tam donanımlı bir merkezin altına imzasını atarak, ailelerin nefes almasına olanak tanıyor. Belediye, kendisine ait 8 dönüm arsa üzerindeki 3 villayı Otizmli çocukların eğitim alacakları Otizm Vakfı İncek Yaşam Merkezi'ne tahsis etti.

HER AYRINTI DÜŞÜNÜLDÜ

Otistik çocukların eğitileceği, eğlenirken üretebilecekleri, sosyal etkinlikler yapacakları, yeni beceriler kazanırken, yeteneklerini geliştirebilecekleri aynı zamanda barınabilecekleri bir merkezin açılmasına imkan tanındı. Çocukların temiz havada spor yapıp eğlenmeleri için en ince ayrıntısına kadar düşünülen merkezde, oyun parkı, basketbol sahası, çardak, meyve bahçesi, sebze yetiştirme alanları mevcut.

"TÜM TÜRKİYE'YE HİZMET VERECEK"
Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, vakfın sadece Ankara'da değil Türkiye'deki tüm otistik çocuklar için yararlı hizmet vereceğini kaydederek, "Bu özel çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim alması bizim en büyük arzumuz. Bu özel durumu yaşamayanlar bu zorlukların nasıl bir şey olduğunu pek bilemezler. Ailelerine ve çocuklarımıza bu eğitim hizmetlerinin verilmesinde katkımız olmasından dolayı oldukça mutluyuz" dedi.

MELİH GÖKÇEK'E TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Otizm Vakfı Başkanı Aydın Çayan çocukların günlük hayatlarını sürdürebilecek noktaya gelmesine imkan tanıyacak eğitimi alabilecekleri bir ortamın olmasının çok önemli olduğunu belirtti. Çayan, "Böyle bir merkezin açılması ve destek olması için ziyaretine gittiğimiz Melih Gökçek, bize beklentilerimizin çok üzerinde yardımcı oldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir' den Otizm Vakfı'na destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN