Festivalden görkemli açılış

Ankara Uluslararası Film Festivali görkemli bir törenle açıldı. Festivalin açılışı dolayısıyla Türk sinemasının birçok ünlü ismi Ankara'daydı

Giriş Tarihi: 8.6.2014
Cumhurbaşkanlığı Konser Salonu, "25. Ankara Uluslararası Film Festivali"nin açılışına ev sahipliği yaptı. Festivali düzenleyen Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı'nın verdiği Onur Ödülleri de açılış gecesinde sahiplerini buldu. "Aziz Nesin Emek Ödülü" yeşilçamın yıldızlarından Hülya Koçyiğit'e, "Sanat Çınarı Ödülü" ünlü balerin, "Devlet Sanatçısı" Meriç Sümen'e ve "Kitle İletişimi Ödülü"ise Mehmet Başman nezninde Sevda-Cenap And Müzik Vakfı'na verildi.

1 HAFTA SÜRECEK

Sunuculuğunu Yekta Kopan'ın yaptığı gecede, Sinema Genel Müdürü Mesut Cem Erkul, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni Rengim Gökmen, Hülya Koçyiğit, Rüştü Asyalı, Semih Sergen, Tamer Levent, Selen Uçer, Hatice Aslan, Engin Altan Düzyatan, Yüksel Aksu ve Derviş Zaim'in yanı sıra çok sayıda yönetmen ve oyuncu yer aldı. Gecede, festivalin 25. yılı dolayısıyla daha önce festivale katkı sunmuş sinemacılara da şükran plaketi verildi. 15 Haziran'a kadar sürecek festivalde film gösterimleri Kızılay Büyülü Fener Sineması ile Goethe Enstitüsü'nde gerçekleştirilecek.

USTALARA SAYGI
Yeşilçam'ın yıldızlarından Hülya Koçyiğit, "Ben bu ödülü bizi yetiştiren, üzerimizde emeği olan sinemamızın büyük ustaları, Metin Erksan'ın, Lütfü Akad'ın, Halid Refiğ'in, Atıf Yılmaz'ın adına alıyorum. Gerçek onur, saygı, emek onların. Yaşasın Türk sineması" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Festivalden görkemli açılış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN