Ankara'nın artık Kuzey Yıldızı var

Büyükşehir Belediyesi'nin yapımını tamamladığı Başkent'in dokuzuncu rekreasyon alanı "Kuzey Yıldızı", Başbakan Erdoğan tarafından açılacak

Giriş Tarihi: 10.6.2014
Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Başkent'in dokuzuncu rekreasyon alanı "Kuzey Yıldızı", yemyeşil ve ışıl ışıl görüntüsüyle adeta büyüleyecek. Başkent'in 9. rekreasyon alanı olarak hizmete girecek Kuzey Yıldızı, yaklaşık 700 bin metrekare alana sahip. Alanın içinde 400 bin metrekarelik yeşil alan, geri kalan bölgede ise sosyal donatılar yer alıyor.

"ÖRNEK BİR REKREASYON"
Kuzey Yıldızı'nın 12 Haziran Perşembe günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılması bekleniyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından Başkent'in dört bir yanında hizmete açılan 8 adet dev rekreasyon alanının ardından yeni bir rekreasyon alanının daha yapımını tamamladıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Kuzey Ankara Girişi'nde 'Kuzey Yıldızı' adını verdiğimiz yaklaşık 700 bin metrekare büyüklüğünde örnek bir rekreasyon alanını daha Başkentliler'in hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

"KENTİN YÜZ AKI OLDU"
Esenboğa Yolu üzerinde inşa edilen rekreasyon alanının yemyeşil ve ışıl ışıl görüntüsüyle şimdiden görenleri büyülediğini kaydeden Gökçek, "Başkent'in giriş kapısı olan bu bölge kısa süre öncesine kadar sağlıksız ve metruk gecekondulardan oluşan bir yerdi. Bir zamanlar yabancı konukların görmesinden utandığımız bu alan değişen çehresiyle şimdi kentimizin yüz akı örnek bir alan oldu" diye konuştu.

EN BÜYÜK KÜLLİYE YAPILIYOR
Herkesin imrenerek baktığı muhteşem bir şehir inşa edildiğini bildiren Melih Gökçek, projenin Büyükşehir Belediyesi ile TOKİ ortaklığında gerçekleştirildiğini vurguladı. Gökçek, alanda hak sahiplerine verilecek 8 bin 100 konutun tamamlandığını, isteyen vatandaşların da konutlarında oturmaya başladığını hatırlattı. Bölgede toplamda 18 bin konutun inşa edileceği bilgisini de veren Gökçek, devasa rekreasyon alanının dışında ayrıca Türkiye'nin en büyük külliyesinin de yine bu bölgede yapıldığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'nın artık Kuzey Yıldızı var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN