Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni ilçelere yatırım atağı

Giriş Tarihi: 12.6.2014

Büyükşehir'e bağlanan ilçelere yatırım için yapılacak çalışmalar Büyükşehir Meclis'inde görüşüldü

Yeni bağlanan ilçelere yatırım atağına geçen Büyükşehir Belediyesi, bu hizmetlerini artırarak sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, bu ilçelere yönelik yatırımlara devam niteliğinde kararlara imza atılarak yeni daire başkanlıkları ve şube müdürlükleri kurulması, büyük yatırımlara hazırlanan ASKİ Genel Müdürlüğü'nün ihtiyaçlarının giderilmesi, Çubuk ve Ahiboz'a yeni hayvan pazarları yapılması gibi konular karara bağlandı.

KIRSAL HİZMETLER DAİRESİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek başkanlığında toplanan Meclis toplantısında, Büyükşehir'e yeni katılan ilçelerde yapılacak faaliyetler ile ilgili hazırlıklar karar altına alındı. Meclis'te Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı adının "Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı" olarak değiştirilmesi kararlaştırıldı. Çubuk'ta mevcut canlı hayvan pazarının yetersiz kalması nedeniyle, aynı ilçede yeni bir canlı hayvan pazarının kurulması ile ilgili önerge de Meclis'te görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Taşınmazlar ASKİ'de
İlçelerde büyük yatırımlara hazırlanan ASKİ Genel Müdürlüğü'nün ihtiyaçları da Meclis'in gündeminde ele alındı. Yeni bağlanan bazı ilçeler ile Ankara genelinde bölge hizmet binası, teknik araç ve makine parkı alanı, altyapı, malzeme depolama yeri, su deposu alanları kullanmak üzere ASKİ tarafından taşınmazlara ihtiyaç duyulduğu kaydedilen Başkanlık yazısında, mülkiyeti Büyükşehir'e ait taşınmazların ASKİ'ye devri önerildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni ilçelere yatırım atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN