Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Semiz'den kadın kotası

Hollanda Dış Ticaret ve Kalkınma İş Birliği Bakanı Lilianne Ploumen, iki ülkenin kadın iş dünyası temsilcileriyle buluştu

Giriş Tarihi: 13.6.2014
Hollanda Dış Ticaret ve Kalkınma İş Birliği Bakanı Lilianne Ploumen, etkin kadın iş dünyası temsilcileriyle Hollanda Büyükelçiliği'ndeki öğle yemeğinde buluştu. Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Ron Keller ile eşinin ev sahipliğindeki yemekte Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Fatma Semiz de yer aldı.

"ARZU EDİYORUZ"
Davet sonrası bir açıklama yapan ANGİAD Başkanı Semiz, "Kadın girişimci sayısı ve istihdamını arttırmaya dönük olarak iki ülke arasında bir işbirliği sağlanmasını biz de arzu ediyoruz. Türkiye her ne kadar kadın yönetici oranıyla AB ülkelerinin önünde olsa da iş gücü piyasasındaki kadın oranı hala istenen seviyede değildir" dedi.

KOTAYA GEÇİLMELİ
Semiz, "Ülkemizdeki büyük şirketlerin de 'gönüllülük esaslı kadın kotası' uygulamasına geçmeleri ve tıpkı AB'de olduğu gibi bu konuda taahhütname imzalamaları gerekmektedir. Ülkemizde kadın istihdamını arttırma konusunda da mutlak surette yeni politikalara ihtiyaç vardır. Üst düzey kadın oranımızın AB'nin önde olması sevindirici olmakla birlikte, iş gücü piyasasındaki kadın oranımız da mutlaka AB seviyelerine ulaştırılmalıdır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Semiz'den kadın kotası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN