Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altındağ'da müzik ziyafeti

Altındağ Belediyesi, "Anadolu Türküleri" ve "Efsunkar Nağmeler" adlı konserlerle Ankaralı sanatseverlere tadına doyulmaz bir müzik ziyafeti verdi

Giriş Tarihi: 15.6.2014
Turkey Symphony Orchestra'nın Altındağ Belediyesi işbirliği ile organize ettiği "Anadolu Türküleri" programı, Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşti. Keman, viyola, viyolonsel, kontrabas, tulum ve bağlama sanatçılarından oluşan 14 kişilik orkestra, "Sarı Gelin", "Bitlis'te Beş Minare", "Arda Boyları" ve "Bülbülüm Altın Kafeste" gibi sevilen türküleri seslendirdi.

EFSUNKAR NAĞMELER
Şef Mustafa Erdoğan yönetimindeki orkestra, ünlü tenor İhsan Ekber'e eşlik etti. Konser sonunda alkışlar dinmeyince, solist İhsan Ekber seyircileri kırmayarak "Yarim Senden Ayrılalı" türküsünü tekrar okudu. Orkestra, Ankaralı türküseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Altındağ'daki "Efsunkar Nağmeler" konserinde ise Altındağ Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu sahne aldı.

NAĞMELER BÜYÜLEDİ
Resim ve Heykel Müzesi'ndeki Efsunkar Nağmeler konserinde, TSM Korosu, birbirinden güzel klasik eserleri beraber ve solo olarak seslendirdi. Ankaralılar, konsere büyük ilgi gösterdi. Koroyu Şef Cengiz Taşkent'in yönettiği konserde, Suzi-dil, Hicaz ve Nihavend makamından eserlerle tadına doyulmaz bir müzik ziyafeti sunuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altındağ'da müzik ziyafeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN