Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bach rüzgarı esmeye devam ediyor

Bu yıl ilk kez düzenlenen Bachfest Ankara'nın dördüncü konserinde, Barok dönemin başlıca enstrümanlarından blok flüt sahneye taşınacak

Giriş Tarihi: 16.6.2014
Bachfest Ankara, ilk yılında yine birbirinden güzel konserlerle sanatseverleri buluşturmaya devam ediyor. Ankara Resim ve Heykel Müzesi'nde 27 Haziran Cuma günü saat 20.00'de başlayacak 4. konserde İsveç'in parlayan yıldızları olarak kabul edilen üç genç müzisyenden oluşan "Ensemble Flautino" sahne alacak. Ensemble Flautino konserinde, Bach'ın flüt sonatlarının yanı sıra Vivaldi, Couperin, Geminiani, Barsanti ve Duphly'den eserler seslendirilecek. Blok flüt sanatçısı Kristine West, klavsen sanatçısı Marcus Mohlin ve barok çello sanatçısı Stina Petersson'dan oluşan Ensemble Flautino, Başkentli dinleyicileri Barok dönemin önemli enstrümanlarından blok flütle buluşturacak.

FESTİVAL OCAK'TA BAŞLADI
Açılışını ocak ayında Türkiye'nin tek Barok dönem topluluğu olan İzmir Barok'un eşliğinde dünyaca ünlü soprano Emma Kirkby ve Londra Barok Orkestrası'nın 1'inci kemancısı Ingrid Seifert konseriyle yapan "Bachfest Ankara", ilerleyen dönemde belirlenecek takvimle çelist Jan Vogler, klavsen sanatçısı Celine Frisch, Rusya'nın tanınmış Bach topluluğu, Bach Consort, Bach projeleriyle tanınan İstanbullu topluluk Alla Turca Kollektif ve Helsinki Barok Orkestrası'nı ağırlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bach rüzgarı esmeye devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN