'Mavi Okyanus' Bakan Yılmaz'da

Giriş Tarihi: 17.6.2014

Gençleri girişimciliğe teşvik amacıyla ANGİAD tarafından hazırlanan "Mavi Okyanus Projesi", Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'a sunuldu

Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) tarafından girişimciliğin önünü açmaya yönelik olarak hazırlanan "Mavi Okyanus Projesi", Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'a sunuldu. ANGİAD'ı misafir etmekten ve fikirlerini dinlemekten memnuniyet duyduğunu ifade eden Bakan Yılmaz, girişimcilere destek olacak yeni fonlar oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.

"MARKALAŞMA GEREKLİ"
Mavi Okyanus Projesi hakkında Bakana bilgi veren ANGİAD Başkanı Fatma Semiz, projenin algı yönlendirmesi olduğunu ifade etti. Türkiye'nin markalaşmaya ihtiyacı olduğunu vurgulayan Semiz, "Bu staj Kalkınma Ajansı desteği ile gerçekleştirilebilir. Orta Gelir Tuzağı ile ilgili olarak geçen yıl düzenlediğimiz toplantıda herkesin kendi bölgesinde yatırım yapması, girişimcilikte bulunması gerektiğini söylemiştiniz. Bu proje de onun devamı aslında" dedi.

'GENÇ İŞADAMLARI ÖNEMLİ'
Bakan Yılmaz da Ankara'nın ekonomi açısından önemli bir merkez olduğunu belirterek, "Genç işadamları bizim için son derece önemli. Geleceğimizi şekillendirecek olan genç müteşebbislerimiz, genç girişimcilerimiz. Yenilikçi ekonomik yapıyı, bilgi ve teknolojiye dayalı ekonomiyi, genç iş insanlarımız inşa edecek. Projenizi de inceleyip size en kısa zamanda konuyla ilgili dönüş yapacağım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Mavi Okyanus' Bakan Yılmaz'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN