Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dost'ta çit kavgası

Giriş Tarihi: 18.6.2014

Başkent'in şehir kültüründe önemli bir yere sahip olan Dost Kitabevi, önünü demir çitlerle kapatınca sosyal medyada büyük tepki topladı

Ankaralılar'ın buluşma noktası olan Karanfil Sokak'taki Dost Kitabevi, şubesinin önünü demir korkuluklar ile kapatınca vatandaşlardan tepki topladı. Sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutulan kitabevi için Başkentliler "dost kazığı" yorumlarında bulunurken yetkililer, "Son dönemlerde çok fazla kavga çıkıyordu. Gelen şikayetler üzerine demir çit yaparak önlem almak mecburiyetinde kaldık" diye konuştu.

"ÇİTLER KALDIRILSIN"
Kızılay'a yolu düşen herkesin önünden geçtiği, Ankaralılar'ın bir defa da olsa arkadaşlarıyla buluştuğu, bahçesinde oturduğu Dost Kitabevi, çıkan kavgalar ve bahçeye atılan çöplerin müşterilerini rahatsız ettiği gerekçesiyle şube önünü demir çitle kapattı. Ortak buluşma alanlarının kapatılmasını hiç de hoş karşılamayan Ankaralılar, tepki toplayan uygulamanın bir an önce kaldırılmasını istedi.

BOYKOT ÇAĞRISI YAPTILAR
Sosyal medyada kısa süre içerisinde örgütlenen Başkentliler, Dost Kitabevi'nin şube önüne çektiği çitleri kaldırması için internet üzerinden imza kampanyası başlattı. "Çitleri protesto, Dost Kitabevi'ni boykot ediyoruz" adıyla başlatılan kampanyada Ankaralılar, "Oturduğumuz mermer duvarı geri istiyoruz. Kentimize, Karanfil Sokağımıza sahip çıkıyoruz" diyerek boykot çağrısı yaptı. Çağrıya ilk 5 gün içerisinde 3 bin 500 vatandaş destek verdi.

"MECBUR KALDIK"
Kitabevinin giriş kısmını açık bıraktıklarını söyleyen Dost Kitabevi yetkilisi Erhan Sevim, "Biz Ankaralı'yla sevgi ilişkisi kuran bir kurumuz. Ancak son zamanlarda özellikle bahçe duvarı üzerinden aşarak kitabevinin camına kadar gelen kavgalar içerideki müşterilerimizi rahatsız etti. Dost Kitabevi olarak buraya bank koyacağız. Çankaya Belediyesi'ne de gerekli başvurularda bulunduk. 3-4 bank da onlar getirecek. Zaten kitabevinin giriş kısmı yine açık" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dost'ta çit kavgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN