Düğün sezonu açıldı 'kabus' yine başladı

Giriş Tarihi: 19.6.2014

Havaların ısınmasıyla birlikte sayıları artan sokak düğünleri Ankara gecelerini kabusa çevirdi. Başkentliler, sokak işgallerine ve gürültü kirliliğine tepkilerini dile getirdi

Ankaralılar'ın yaz aylarında kabusu olan sokak düğünleri yeniden hortladı. Havaların ısınmasıyla birlikte mahalle aralarında sokakları kapatarak düğün, sünnet, nişan gibi eğlence törenlerinin sayıları giderek artmaya başladı. Eğlence törenlerinde çeşitli silahlarla havaya ateş açan kişiler, ehliyetsiz kişilerce atılan havi fişekler Başkentliler'in kabusu oldu. Konuyla ilgili genelgenin geçerliliğini koruduğunu söyleyen Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, "Başkent'te sokak düğünü yapmak, merkez ilçelerin sınırları içinde havai fişek atmak yasaktır" diye konuşmadı.

HUZUR KALMADI

Havaların ısınmasıyla birlikte sayıları artan sokak düğünlerinde atılan havai fişekler Başkent gecelerini aydınlatmaya başladı. Yasak olduğu halde sokakları işgal ederek düğün, sünnet, nişan gibi eğlenceler düzenleyen ve gürültü kirliliği yaratan kişiler, Ankaralılar'ın huzurunu tehdit ediyor. Ehliyetsiz kişilerce atılan havai fişekler hem görüntü hem de gürültü kirliliği oluşturuyor. Gece yarılarına kadar süren sokak eğlenceleri, Başkentli'nin uykularını kaçırıyor.

TEHLİKE OLUŞTURUYOR
Ankara'da yasak olan sakak eğlencelerinin bir türlü engellenemediğini ifade eden vatandaşlar, yetkililerden denetimleri artırmasını istedi. Kontrolsüz bir şekilde atılan hava fişeklerin ve davullu zurnalı düğünlerin sağlıklarını bozduğunu söyleyen Ankaralılar, konvoyların da yasaklanmasını istedi. Konvoyların trafikte büyük tehlike arz ettiğini söyleyen Ankaralılar, "Düğün konvoyları hem trafiğin akışını yavaşlatıyor hem de diğer sürücüler için tehlike oluşturuyor" dedi. Vali Alaaddin Yüksel, düğün, eğlence ve kutlamaların Ankara halkının huzur, sükun ve sağlığı için yasaklandığını söyledi. Gürültü kirliliğinden ve sokak işgallerinden rahatsız olan vatandaşların yakınmalarının dikkate alındığını söyleyen Yüksel, yasağı delenlere para cezası uygulanacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düğün sezonu açıldı 'kabus' yine başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN