Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teleferiğe tam not

Başkent'te, Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından salı günü açılışı yapılan Türkiye'nin toplu taşıma amaçlı ilk teleferiği Ankaralılar'dan tam not aldı

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı 6 ayda tamamlanan Şentepe Antenler Bölgesi ile Yenimahalle Metro İstasyonu arasında çalışan Türkiye'nin toplu taşıma amaçlı ilk teleferiği yoğun ilgi görüyor. Ücretsiz hizmet veren teleferi- ğe binen vatandaşlar bir yandan Ankara'yı yüksekten seyretme keyfi yaşarken bir yandan da yolculuk ediyor. Merak ettikleri için farklı ilçelerden Yenimahalle'ye gelen Ankaralıları'n yanı sıra bölgede yaşayan ve özellikle kış aylarında evlerine ulaşmada zorluk çeken Şentepeliler de otobüs teleferiğe tam not verdi. Kimi vatandaşlar ailesi ve arkadaşları ile birlikte teleferiğe binerek defalarca tur attı. Ayrıca Ankara'yı seyreden vatandaşlar bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

GÖKÇEK, İZMİR'E DE TELEFERİK YAP
Teleferik le yüksekten Başkent'i seyreden vatandaşlar bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek twitter hesaplarından teleferik hakkında görüşlerini belirtmeyi ihmal etmedi. Kimileri Belediye Başkanı Melih Gökçek'e teşekkür ederken kimi vatandaşlar Gökçek'in kendi şehirlerinde de bu projeyi hayata geçirmesini istedi. İşte twitter'da öne çıkan bazı yorumlar şöyle: "Teleferik ile uçak konforunda Ankara manzarası keyfi", "Üstelik ücretsiz", "Ankara Yenimahalle teleferik. Proje dediğin böyle olur", "Ankara'da sıfırdan teleferik yapan Melih Gökçek İzmir'e gel, yıllardır kapalı olan teleferiği hizmete sok", "Türkiye'nin ilk ücretsiz otobüs teleferik hattı hayırlı Olsun. Melih Gökçek yine bir ilke imzasını attı."

MANZARA EŞLİĞİNDE YOLCULUK YAPIYORUZ
Kışın zor oluyordu

Yusuf ÇELİK(18): Şentepe'den Yenimahalle'ye yürüyerek gidip geliyorduk. Kışın evimizin olduğu yere araba çıkamıyordu. Artık rahat rahat işe gidip geleceğim

Merak edip geldim
Hacı Özal: Normalde bu hattı kullanmıyorum. Merak edip geldim. Çok memnun kaldım. Vatandaşların iyiliği için yapılan hiçbir şey kötü olmaz.

En güzel hizmet
Süleyman Özalap (58): Şehrimize yapılan en güzel hizmetlerden biri olduğunu düşünüyorum. Ankara'yı yüksekten seyredip manzara eşliğinde yolculuk yapıyoruz.

İlk defa biniyorum
Nevzat Kaya (36): İlk defa teleferiğe binme duygusu yaşıyorum. 25 dakikada gittiğim yolu artık 5 dakikada gideceğim. Böyle bir hizmeti yapan herkesten Allah razı olsun.

Keyifli bir yolculuk
Hatice Çakır (54): Uçağa binmiştim ancak ilk defa teleferiğe binme heyecanı yaşıyorum. Mahallemiz için güzel bir gelişme oldu. Hem yolculuk yapıyoruz hem keyif alıyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teleferiğe tam not
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN