Türkiye'nin en iyi haber sitesi

40. gününde fotoğraflarla 'Soma'

Soma'da yaşanan facianın 40'ncı günü nedeniyle Ankara Taurus AVM'de açılan fotoğraf sergisi, izleyenlere duygulu anlar yaşattı

Giriş Tarihi: 23.6.2014
Fotoğraf sanatçısı Yusuf Aslan'ın 5 gün boyunca çektiği ve dramın en ince detaylarını yansıtan karelerinden oluşan "40. Gününde Soma'yı Unutma" sergisi, Taurus AVM bünyesindeki Platform A Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluştu. Serginin açılışına Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Başkanı Sami Türkay, Tabiatı Koruma Derneği yöneticileri, Taurus AVM Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Şerefoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

"ACIYI BİREBİR GÖRDÜM"
Soma'da yaşanan kazanın son olmasını umut ettiğini belirten fotoğraf sanatçısı Aslan, "Yaşanan acıyı birebir gördüm, dramları milyonlarla paylaşmak için günlerce uyumadan çalıştım. Soma'nın hepimize ders olması gerekiyor. Artık, insan hayatının öneminin farkına varılmalı" dedi. Taurus AVM Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Şerefoğlu da facianın 40. günü kapsamında böylesine anlamlı bir sergiye ev sahipliği yapmaktan dolayı gurur duyduklarını ifade etti. Sergiyi ziyaret eden Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Başkanı Sami Türkay ise, 13 Mayıs'tan bu yana tüm Türkiye'nin kalbinin Soma'da attığını kaydederek, şunları söyledi: "Çok büyük bir acı yaşadık. Belli bir süre sonra bu acı da unutulmaya başlanacak. Bu nedenle, toplumdaki farkındalığı artırmak adına bu tür paylaşımlara ihtiyaç var. Başta Yusuf Aslan olmak üzere bu sergide emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum." Sergi, 30 Haziran'a kadar gezilebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
40. gününde fotoğraflarla 'Soma'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN