Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Giyim sektöründen yapılandırma çağrısı

Giyim sanayicileri, oda ve borsa aidat borçlarının yeniden yapılandırılmasını ve odalara kayıt zorunluluğunun tamamen kaldırılmasını istedi

Giriş Tarihi: 24.6.2014
Ankara Giyim Sanayicileri Derneği (AGSD) Başkanı Canip Karakuş, halen esnaf, tüccar ve sanayicilerin bulunduğu illerdeki meslek odalarına kanunen üye olmak zorunda olduklarını ve yüksek miktarlarda oda aidatı ödediklerini, bu borçların ödenememesi nedeniyle biriktiğini ileri sürdü. Karakuş, vergi, SGK borçlarının faizlerinin silinip, borçların yeniden yapılandırılması kapsamına oda ve borsalara olan aidat borçlarının da dahil edilmesini ve meslek odalarına kayıt zorunluluğunun kaldırılmasını istedi.

'Zorunluluk atalet getiriyor'
Meslek odalarına kayıt zorunluluğunun iş dünyası için bir vesayet ve pranga olduğunu savunan Karakuş, "Girişimci oda vesayetinden kurtarılmalı. Hali hazırda kanunen getirilen kayıt zorunluluğu meslek odalarını atalete sokuyor. Kayıt zorunluluğu olunca üyelerine hizmet vermek için çaba harcamıyorlar. Üstelik oldukça yüksek yıllık aidatların yanı sıra, odadan alınan her bir belge için ayrıca ücret ödeniyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Giyim sektöründen yapılandırma çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN