Onkoloji Kenti gün sayıyor

LÖSEV tarafından Ankara İncek'te inşa edilen Avrupa'nın en büyük onkoloji hastanesi üç ay içinde tamamlanacak. Teknik cihazların yerleştirilmesiyle hastanenin kasım ayında açılması planlanıyor

Giriş Tarihi: 24.6.2014
Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) tarafından Türkiye ile Avrupa'nın en büyük onkoloji kenti olma hedefiyle Ankara'da yapımı devam eden ''Onkoloji Hastanesi ve Onkoloji Kenti'' projesi tamamlanma aşamasına geldi. LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün Ezer, ''Elimizi taşın altına değil de büyük bir kayanın altına koyduk, çok büyük bir projeye giriştik'' dedi.

"İNŞAAT 3 AYA BİTECEK"
Ankara İncek'te inşası devam eden hastanede çocuk-erişkin, zengin-fakir ayrımı yapmadan onkoloji hastalarının tamamen ücretsiz, kar amaçsız tedavi göreceğini bildiren Ezer, hastane inşaatı temelinin 2013 Şubat ayında atıldığını, bugüne kadar yüzde 80'inin tamamlandığını ve inşaatı 3 ay içinde bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

"DAHA ÇOK BAĞIŞ GELMESİ LAZIM"
Üstün Ezer, aha sonra şunları söyledi: "Ondan sonra da teknik cihazların yerleştirilmesi dönemi geçtikten sonra kasım başında açmayı planlıyoruz. Ancak bu konuda destek, bağış gelmesi lazım. İnsanların burayı kendi hastaneleri olarak görerek, 'ben de bir tuğla koyayım' diyebileceği bir ortam oluşması lazım. Eğer bu destekler de gelirse, hesabımıza göre kasımda bu merkezi açar ve yüzlerce insanımızı kar amaçsız onları iyileştiririz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Onkoloji Kenti gün sayıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN