Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tatilinizi zehir etmesinler!

Emniyet yetkilileri yaz tatiline çıkacak olan vatandaşları hırsızlık olaylarına karşı uyararak, "Gerekli tedbirlerinizi alın. Tatiliniz zehir olmasın" dedi

Yaz tatililinin başlamasıyla birlikte emniyet yetkilileri de vatandaşları uyardı. Deniz bölgelerine akın eden vatandaşların evlerinde para ve mücevherlerini bırakmamaları gerektiğini belirten yetkililer, "Kapı ve pencerelerinizi kilitleyin. Evinizin anahtarını paspas altı ve posta kutusu yerine güvenilir bir komşunuza bırakın. Gittiğiniz yerin adres ve telefon numaralarını komşunuza bildiriniz. Evinizi hırsızlık olaylarına karşı sigorta ettiriniz. Hırsızlar tatilinizi zehir etmesin" gibi uyarıları sıraladı.

DEVRİYELER ARTIRILDI

Okulların kapanması ve sınavların bitecek olması üzerine Başkentliler tatil bölgelerine akın etmeye başladı. Akdeniz ve Ege'deki deniz yerlerini tercih eden vatandaşların ayrılmasını fırsat bilen hırsızlara karşı polis bir yandan önlemlerini alırken, diğer yandan da vatandaşlardan tedbirli olmalarını istedi. İlçe ve karakol ekiplerine bölgelerindeki devriye sayısını artırma talimatı verilerek şüpheli durum ve kişilere anında müdahale edilmesi istendi.

'EVDE PARA VE MÜCEVHER BIRAKMAYIN'
Diğer yandan da vatandaşların tatile çıkmadan önce almaları gereken önlemler sıralandı. Emniyet yetkilileri tatilin zehir olmaması için, "Evinizi sigortalattırın. Evden çıkmadan önce kapı ve pencerelerinizi kilitleyin. Evinizde para ve mücevher bırakmayın. Yanınıza ya da bankaya yatırın. Posta kutunuzu boşaltın. Anahtarınızı posta kutusu, paspas altı, saat panosu gibi yerlere koymayın. Aksine güvenilir bir komşunuza bırakın. Arada bir evinizi kontrol etmesini de isteyin. Gittiğiniz yerin adres ve telefon numarasını da mutlaka komşunuza bildirin" diyerek vatandaşları uyardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatilinizi zehir etmesinler!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN