Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ağacın dallarına 10 kişilik çardak yaptı

Giriş Tarihi: 25.6.2014

Çubuk'ta yaşayan Adil Memiş, emeklilik ikramiyesiyle aldığı bahçedeki çam ağacının dallarına 10 kişilik çardak yaptı. Çardak görenleri şaşırtıyor

Çubuk Yıldırım Beyazıt Mahallesi'ndeki bahçesinde sebze yetiştiren Adil Memiş (72), beton yapılardan sıkılarak çam ağacının üzerine çardak yaptı. Çam ağacının dibinde otururken, aklına ağacın tepesine çardak yapma fikri gelen Memiş, 5 metre yükseğe yaptığı çardakta eşi ve torunuyla birlikte günlerini huzur içinde geçiriyor.

HAYALİ GERÇEK OLDU
"Daha iyisi sizlerin olsun" diyen Memiş, işlerinin büyük bölümünü 15 metrekare alana sahip çardakta yapıyor. Uzun süre çalıştıktan sonra emekli olduğunu ve emekli parasıyla bahçe aldığını söyleyen Memiş, bir gün çamın altında otururken üstüne çardak yapmaya karar verdiğini ve bu hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.

MİSAFİRLERİNİ AĞIRLIYOR

Ağacın üstünde çardakta oturmanın ayrı bir zevki olduğunu aktaran Memiş, şunları söyledi: "Çam ve ağaç kokusu içerisinde oturmak çok güzel ve rahat oluyor. Yüksekte olduğu için yoldan gelen geçenleri görüyorum. Buraya elektrik de bağladım. Eş ve dostlarım gelir onlarla da otururuz, misafirlerimizi burada ağırlıyoruz. Ailece kahvaltımızı ve yemeklerimizi burada yiyoruz. Burada kitap okuması ve uyuması ayrı bir güzel oluyor. Otururken bazen rüzgarda sallanıyor. Geçtiğimiz gün çok şiddetli sallandı o zaman korktuk. Ama bir şey olmadı ağaç çok sağlam."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağacın dallarına 10 kişilik çardak yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN