Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara'yı sıcak bastı

Serin geçen bahar aylarından sonra aniden bastıran aşırı sıcaklar etkisini iyice hissettirmeye başladı. Yetkililer, sıcaklığın 35 dereceyi bulacağı konusunda uyardı

Son yılların en yağışlı yazlarından birini yaşayan Başkent'te hava sıcaklıkları hafta içinde mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Ani sıcaklık artışı nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklar için Ankaralılar'ı uyaran yetkililer, sıcaklığın 35 dereceyi bululabileceğini belirtti.

SICAK HAVA BUNALTTI
Öte yandan hafta başından bu yana etkisini gösteren hava, Ankaralılar'ı bunalttı. 30 dereceyi aşan sıcaklar yüzünden zor anlar yaşayan vatandaşlar çareyi gölge alanlara akın etmekte buldu. Öğlen dışarıda olan vatandaşlar ise şemsiye ve kafalarına geçirdikleri gazetelerle sıcaktan kaçmaya çalıştı.

"TEDBİRLİ OLUN"
Mevsim normallerinin üzerine çıkacak sıcaklıklar için vatandaşları uyaran meteoroloji yetkilileri, hava sıcaklığının her gün artış göstererek bu hafta ortasından itibaren mevsim normallerinin üzerine çıkacağı tahmin ediliyor. Bu hafta beklenen ani sıcaklık artışının neden olabileceği olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları tavsiye olunur" dedi.

METEOROLOJİDEN UYARI
Aşırı sıcaklar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiğini ifade eden meteoroloji yetkilileri, "Özellikle yüksek sıcaklığa karşı hassas ve kronik hastalığı olanlar, yaşlılar ve çocukların güneş ışınlarının dik geldiği 10.00-16.00 saatleri arasında, güneşte kalma süresinin en aza indirilmesi ve koruyucu tedbirlerin alınması gerekmektedir" dedi. Güneş çarpmasına karşı vatandaşları uyaran meteoroloji internet sitesinden yaptığı açıklamada sıcaklıkların yurt genelinde hafta sonuna kadar devam edeceği uyarısında bulundu. Açıklamada, "Sıcaklıkların mevsim normallerinin iç kesimlerde 8 ila 10, diğer bölgelerde 5 ila 7 derece üzerinde seyredeceği tahmin edilmektedir" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'yı sıcak bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN