50 gün sonra ilk sözü baba oldu

Giriş Tarihi: 27.6.2014

Evinin önünde oynarken otomobilin çarpması sonucu yaralanan 4 yaşındaki Hayrünnisa, 50 gün boyunca verdiği yaşam savaşını kazandı

Çubuk'ta evinin önünde oyun oynayan küçük Hayrünnisa, kaldırımda oturduğu sırada iddiaya göre ehliyetsiz olan 17 yaşındaki komşularının kullandığı otomobilin altında kaldı. Kanlar içinde hastaneye götürülen Hayrünnisa, 50 gün boyunca verdiği yaşam mücadelesini kazanarak yeniden ailesine kavuştu. Küçük Hayrünnisa'nın komadan uyanır uyanmaz çağırdığı babası Yunus Gazi (29), sevinç gözyaşlarına boğuldu.

ANKARA'YA SEVK EDİLDİ

Yaşadığı talihsiz kazanın ardından akrabaları tarafından Çubuk Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Hayrünnisa, durumunun ciddiyetini koruması üzerine ambulansla Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Hayrünnisa burada Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden gelen doktorlar tarafından hemen ameliyata alındı.

DURUMU KRİTİKTİ

Ameliyatı gerçekleştiren ekibin başında bulunan Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Emrah Şenel, "Hastayı ilk gördüğümüzde aşırı kan kaybı mevcuttu. Kan kaybına bağlı olarak şokta olan hastanın kan değerleri 4'e kadar düşmüştü. Hastaya kan transferi yaparak acil ameliyat kararı aldık. Ameliyatta karaciğerin yırtılmış ve dalağın parçalanmış olduğunu gördük" diye konuştu.

GÖZALTINA ALINDIKTAN 2 SAAT SONRA BIRAKILDI
DOÇ Dr. Emrah Şenel, ameliyat sırasında Hayrünnisa'ya 4 ünite kan verildiğini, 3 parçaya ayrılan dalağı ve yırtılan karaciğerinin onarıldığını belirterek, "Hasta durumu kritik olarak çıkarıldığı ameliyatın ardından Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi'ne alındı. Küçük kızımız tedavisinin ardından sağlıklı bir şekilde taburcu edildi. Bunun mutluluğu ise bize yetti" diye konuştu. Hayrünnisa, hastanede yaşam mücadelesi verirken ona çarpan 17 yaşındaki ehliyetsiz sürücünün 2 saat içinde serbest kaldığını iddia eden baba Yunus Gazi, "Çocuğum 50 gündür yaşam mücadelesi verirken biz de kapıda büyük bir umutla onun hayata tutunmasını bekledik. Ancak biz burada bu savaşı verirken ona çarpan kişi gözaltına alındıktan 2 saat sonra serbest bırakıldı. Şimdi adli süreç başlatıp hakkımızı arayacağız. Onun da ceza almasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
50 gün sonra ilk sözü baba oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN