Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AŞTİ'de tatil öncesi yoğunluk had safhada

Her gün yaklaşık 300 bin kişinin giriş çıkış yaptığı AŞTİ, tatil sezonunun başlamasıyla en yoğun günlerini yaşıyor. AŞTİ'de 201 personel ve 152 kamerayla güvenlik sağlanıyor

Giriş Tarihi: 27.6.2014
Günde ortalama 150 bin kişinin uğrak yeri olan, bayramlarda ve asker celp dönemlerinde ise ziyaretçi sayısı iki-üç katına çıkan Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi, (AŞTİ) okulların da tatil olmasıyla en yoğun günlerini yaşıyor. AŞTİ'nin işletmesini yapan Büyükşehir Belediyesi BUGSAŞ Genel Müdürü Seçkin Odabaşı, AŞTİ'deki olumsuzlukları ortadan kaldırmak için yoğun olarak çalıştıklarını belirtti.

152 KAMERA VAR

Odabaşı, "201 personelimizle AŞTİ'nin güvenliğini sağlıyoruz, 6 zabıta da ayrıca görev yapıyor. Bir de polis noktası bulunmakta. 32 kapıdan kontrollü olarak AŞTİ'ye giriş çıkış yapılıyor ve 152 kamera ile bu yoğunluk kontrol ediliyor. Yanı sıra üst düzey bir kamera görüntüleme sistemimiz var, bununla da AŞTİ'nin güvenliğini üst düzeyde götürüyoruz" dedi. AŞTİ'de 200 kişilik temizlik ekibinin, üç vardiya halinde çalıştığını da aktaran Odabaşı, "128 bin metrekaresi kapalı, 100 bin metrekaresi de açık olmak üzere toplamda 228 bin metrekarelik bir alana sahip olan AŞTİ'de modern temizlik ekipmanlarına sahip olan görevliler, temizlik ve hijyeni sağlamak için 24 saat yoğun çaba sarfediyor ve koku kirliğini yok etmek amacıyla gül kokulu deterjanlarla yıkıyorlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AŞTİ'de tatil öncesi yoğunluk had safhada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN