Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bozkırın beyaz gelinliği Tuz Gölü

Gündüz buz mavisi, akşam üzeri eşsiz ve farklı tonlarda gün batımı manzarasıyla Tuz Gölü, ziyaretçileri adeta büyülüyor

Giriş Tarihi: 28.6.2014
Anadolu bozkırının beyaz gelinliği Tuz Gölü, gündüz buz mavisi, akşam üzeri rengarenk tonlarda gün batımı manzarasıyla dikkat çekiyor. Tuz Gölü Turistik Dinlenme Tesisi sahibi Özgür Yılmaz, Tuz Gölü'nün, uçsuz bucaksız düzlüğün ortasında, beyaz örtüsüyle adeta bozkırın gelinliği olduğunu söyledi. Havaların ısınmasıyla göl suyunun çekilmeye başladığını belirten Yılmaz, "Gölde kışın biriken sular, yazın çekiliyor. Temmuzdan itibaren sular daha fazla çekilecek" dedi.

TURİSTLER İLGİ GÖSTERİYOR

Yerli ve yabancı turistlerin Tuz Gölü'ne ilgisinin çok olduğunu anlatan Yılmaz, "Tuz Gölü'nde turizm Kapadokya ile bütünleşmiş durumda. Yıl içinde Kapadokya'ya paralel bir turist ilgisi var. Yazın ise Adana-Ankara Karayolunu kullanan sürücüler gölde mola vererek, yürüyüş yapıyor" diye konuştu. Yılmaz, gündüz uçsuz bucaksız gibi görünen Tuz Gölü'nün buz mavisi renginin gün batımına doğru yerini ufukta kızıl ve kızılın farklı tonlarına bıraktığını söyledi.

FOTOĞRAF ÇEKTİRİYORLAR

Bu eşsiz manzarayı izlemek için yerli ve yabancı turistlerin göle akın ettiğini vurgulayan Özgür Yılmaz, çıplak ayakla göl üzerinde yürüyen kişilerin bol bol fotoğraf çektirdiğini söyledi. Yılmaz, rehber ve sürücülerin Adana ve Kapadokya dönüşü göl kıyısındaki tesise girişte kavşak olmamasından şikayetçi olduklarına da dikkat çekerek, otobüs ve otomobillerin yaklaşık 1 kilometre ilerden 'U dönüşü' yapmak zorunda kaldıklarını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozkırın beyaz gelinliği Tuz Gölü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN