Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençler uyuşturucu karşıtı eylem yaptı

Giriş Tarihi: 29.6.2014

Güvenpark'ta bir araya gelerek uyuşturucu karşıtı eylem yapan gençler, antidepresan ilaçlara da tepki gösterdi

Uyuşturucu Madde Bağımlılıkları ve Alkolizmle Mücadele Federasyonu (UBAM) üyeleri, Kızılay'da uyuşturucu madde karşıtı eylem yaptı. Güvenpark'ta toplanan gençler, "Antidepresanlar uyuşturucudan tehlikelidir", "Psikiyatri öldürüyor", "Biz başardık siz de başarabilirsiniz", "Bir gün değil her gün mücadele" yazılı dövizler açtı.

HER GÜN MÜCADELE

Uyuşturucu karşıtı bazı karikatürler de taşıyan, yere şırınga ve antidepresan ilaçları atan grup adına açıklamayı UBAM Genel Başkanı Dila Tezemir yaptı. Tezemir, uyuşturucuyla bir gün değil her gün mücadele edilmesi gerektiğini savunduklarını belirtti.

DİKKAT ÇEKMEK İSTİYORUZ

Sadece isimleri belli olan eroin, kokain, bonzai, esrar gibi uyuşturucu maddeler değil, alkol ve başı çeken antidepresanlara dikkat çekmek istediklerini vurgulayan Tezemir, "Antidepresanlar dünyanın en tehlikeli uyuşturucusudur ve madde bağımlılığının sözde tedavisi için kullanılan en tehlikeli uyuşturuculardan bir tanesidir" dedi.Tezemir, hiperaktif denilerek uyuşturucu verilen çocukların farklı maddelere yöneldiğini iddia edirik, "Hiperaktivite gibi panik atak da bir hastalık değil" dedi.

BAKAN, GENÇLİK MERKEZİ AÇTI
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Ülkem İçin Üretiyoruz" projesi kapsamında Sincan Organize Sanayi Bölgesi'nde Gençlik Merkezi açılışına katıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve MÜSİAD İşadamları Derneği Ankara Şube Başkanlığı işbirliği çerçevesinde sürdürülen projeyi destekledi. Kılıç, hayata geçirilen bu projenin farklı bir öneminin olduğunu söyleyerek, "Organize sanayi bölge içerisinde açılan ilk Gençlik Merkezi bizim. Türkiye'nin genelinde şu anda bakanlık olarak 500 milyon liraya aşkın bir yatırımla hayata geçirmekte olduğumuz 196 Gençlik Merkezi projemiz var" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençler uyuşturucu karşıtı eylem yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN