Arsa rantı ihya etti

CHP'li Durdu Özbolat, Muzaffer Eryılmaz döneminde elde ettiği arsadan vurguna devam ediyor. Peşkeş çekilen arsanın kaymağını Özbolat kira geliri olarak yiyor

Giriş Tarihi: 1.7.2014
Başkent'in en gözde semtlerinden Ahlatlıbel'deki 38 bin 800 metrekarelik park alanının bitişiğinde bulunan ve CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat'ın sahibi olduğu özel okula tahsis edilen arsa, "yurt dışı kahramanı"nı ihya etti. 2008 yılındaki büyük vurgunun kaymağını hala yemeye devam eden Özbolat, 4 yıl önce kapattığı okulundan hala kira geliri almaya devam ediyor.

MUHTAR DAYAK YEMİŞTİ

Dönemin Çankaya Belediye Başkanı CHP'li Muzaffer Eryılmaz'ın, Başkent'in en gözde semtlerinden olan Ahlatlıbel'deki 38 bin 800 metrekarelik park alanını CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat'ın sahibi olduğu özel okula tahsis etmesi gündeme bomba gibi düşmüştü. Çankaya Belediye Meclis toplantısında alınan peşkeş kararı nedeniyle yine dönemin Ahlatlıbel Mahallesi Muhtarı Nizam Yılmaz, Çankayalı yetkililerden dayak yemiş ve ortalık birbirine karışmıştı.

İLKEM KOLEJİ'Nİ ANCAK 2 YIL İŞLETEBİLDİ
Çankaya Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Ahlatlıbel Mahallesi Öysekent, imarın 98 ada 1 parselinin güneyinde kalan 10 bin 100 metrekare yüzölçümlü oyun alanı ile 97 ada 1 parselin kuzeyinde kalan 14 bin 100 metrekare yüzölçümlü çocuk bahçesi alanı ile 95 ve 96 nolu adaların kuzeyinde kalan 14 bin 600 metrekare yüzölçümlü park alanının düzenlenmesi ve bakımının bedel karşılığı yapılması ile ilgili olarak, Çankaya Belediyesi ile Özbolat'ın sahibi olduğu İlkem Koleji arasında protokol tanzimi için Başkan Muzeffer Eryılmaz'ın yetkili kılınması öngörülmüştü. Peşkeş kararının ardından 2 yıl geçtikten sonra eğitimle ilgili olan şirketini kapatan Durdu Özbolat, arsanın rantından faydalanmaya devam ediyor. Yaklaşık 4 yıl önce arsada yer alan İlkem Koleji'ni kapatan Özbolat, arsayı ciddi bir ücretle Pi Koleji'ne kiraya verdi. Arsayla ilgili olarak Çankaya Belediye Meclisi Hukuk Komisyonu ve Emlak Komisyonu 16 Mayıs 2008'de rapor sunmuş. 3 Haziran tarihli Belediye Meclis Toplantısı'nda bu rapor kabul edilerek, peşkeş gerçekleşmiş. Karara AK Partili meclis üyeleri ise karşı çıkmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arsa rantı ihya etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN