Trafikte huzur bilançosu

Giriş Tarihi: 2.7.2014

Emniyet, gürültü ve görüntü kirliliği yaratan 10 bini aşkın modifiye aracın yanı sıra 8 bin motosiklete yasal işlem yaptı

Ankara Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ve asayiş ekiplerinin ortak yürüttüğü "trafikte huzur" konulu proje kapsamında 6 ay boyunca sıkı denetimler yapıldı. Trafiği tehlikeye düşüren aynı zamanda görüntü ve gürültü kirliliği yaratan araçlar kentin işlek cadde, bulvar ve kavşaklarına konuşlandırılan 100 ayrı ekiple durduruldu. Egzoz, jant ve tampon gibi kısımları modifiye edilen 10 bin 564 araç ve plakasız, ruhsatsız, ehliyetsiz ve kasksız kullanılan 8 bin 579 motosiklet uygulamaya takıldı. Bu sürücülere 200 bini aşkın ceza kesiliirken, 709 motosikletin trafikten men edildiği belirtildi.

İLÇELERDE DE YAPILDI
Ankara trafiğinde araç sayısının 1 buçuk milyona dayanmasıyla birlikte artan trafikte yaşanan güvenlik sorunları üzerine emniyet bir çalışma başlattı. Bu çalışma çerçevevsinde "trafikte huzur" konulu bir proje geliştirildi. Asayiş ve trafik polisinin birlikte görev aldığı proje tüm ilçe ve şehir merkezinde uygulamaya geçirildi. Trafikte güvenliği tehlikeye düşüren, gürültü ve görüntü kirliliği yaratan araç ve motosikletler hedef alındı.

100 EKİPLE GECE GÜNDÜZ DENETİM
Görevlendirilen 100 ayrı ekip geceli gündüzlü olmak üzere işlek cadde, bulvar ve kavşaklarda denetimler başlattı. 6 ay süren denetimlerde polis modifiye araçlarla motosikletlerli durdurdu. Durdurulan araçların egzoz, jant ve tampon bölgelerine yapılan modifiye işlemlere cezalar kesildi. Aynı şekilde trafikte serseri mayın olarak adlandırılan plakasız, ruhsatsız, ehliyetsiz ve kasksız motosikletlere de işlem yapıldı. 6 aylık bilançoya 10 bin 564 araç ile 8 bin 579 motosiklet takıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trafikte huzur bilançosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN