Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayaş'ta Ramazan çok eğlenceli

Giriş Tarihi: 4.7.2014
Eskinin unutulmayan gölge oyunları, orta oyunları, tasavvuf müziği Ayaş'ta hayat buluyor. Ayaş Belediyesi, Ramazan boyunca her cuma, cumartesi ve pazar günü ilçede birbirinden güzel etkinliklere ev sahipliği yapıyor. İlçe merkezindeki Çarşı Meydanı'nda saat 21.30'da başlayan program gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ediyor.

KÖYLERE DE GİDİYOR

Etkinliklerde Hacivat-Karagöz, kukla tiyatrosu, Aşuk-Maşuk, "Orta" Orta Oyunu, meddah gösterisi, konserler gibi geleneksel Ramazan eğlenceleri Ayaşlılarla buluşuyor. Her cumartesi Ayaş merkezde yapılan Ramazan eğlencesi programı, hafta içi ve pazar günleri ise köylere gidiyor. Ramazan etkinliklerine gösterilen ilgiden dolayı memnuniyetini dile getiren Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan, "Bugüne kadar ilçemizde Ramazan etkinliği yapılmamış" diye konuştu

ÇOCUKLARA ÖZEL İLGİ
"Onlar bizim geleceğimiz" diyerek çocuklara çok büyük değer verdiğini açıklayan Belediye Başkanı Bülent Taşan, şunları söyledi: "Gelecek nesillerimiz çocuklarımız. Biz onlar için varız ve görev başındayız. Onun içindir ki çocuklarımızın eğitim ve öğretimlerinde bugün de yarında ne yapılması gerekirse onu yapacağız. Onlar için birçok faaliyet hayata geçireceğiz." Programların hepsine katılan Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan etkinliklerin ardından çocukları kırmayarak hatıra fotoğrafı çektiriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayaş'ta Ramazan çok eğlenceli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN