Bakan Eroğlu ASO iftarında

Ankara Sanayi Odası'nın düzenlediği iftar programına katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Bizim hedefimiz, Kızılelmamız 2023" dedi

Giriş Tarihi: 4.7.2014
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ankara Sanayi Odası'nın düzenlediği iftar programına katıldı. Eroğlu, "Bu coğrafyada hayatta kalmanın yegane yolu güçlü olmaktan geçiyor. Büyük hedefi olmayan milletler, tarih sahnesinden siliniyor. Bizim Kızılelma'mız 2023. Hep birlikte bu hedefe kilitlenmemiz lazım" dedi. Ramazan'ın mübarek bir ay olduğuna değinen Eroğlu, Türkiye'nin hedefleriyle ilgili birçok bilgi paylaştı.

"İhracat olmazsa ayakta kalamayız"
Bakan Veysel Eroğlu, "Bu coğrafya, son derece kritik bir coğrafya. Bu coğrafyada hayatta kalmanın yegane yolu güçlü olmaktan geçiyor. Bunun için de çok çalışmaya mecburuz. Bunun için de sanayicilerimize, bürokratlarımıza, herkese çok önemli vazifeler düşüyor. Ülkemizi dünyadaki 10 büyük ekonomi arasına taşıma hedefimiz var. Ekonominin 3 temel prensibi var. Bunlar istihdam, üretim ve ihracat prensipleri var. Yani ihracat olmazsa ayakta kalamayız" diye konuştu.

Hayatlarımız Ramazan'da sakinleşiyor

ASO Başkanı Nurettin Özdebir ise "Bir Ramazan'a daha kavuştuk. Allah'a hamd-ü senalar olsun. İnşallah hep birlikte bayrama da ulaşacağız. Ramazan, çok farklı bir ay. Ramazan'ın gelmesiyle birlikte hayatlarımız kayaların arasından akan deli bir ırmakken birdenbire ovaya girmiş bir dere gibi sakinleşiyor, dinginleşiyor" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Eroğlu ASO iftarında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN