Sakarya'ya modern yüz

Giriş Tarihi: 5.7.2014
Çankaya Belediyesi Sakarya Bölgesi'ni yeniden cazibe merkezi haline getirmek için kolları sıvadı. Sakarya'nın eski görkemli günlerine dönmesi için esnaf da elini taşın altına koydu. Esnaf bugüne kadar işgal ettiği noktaları terk etmeye başladı. Bölge esnafı, "Ailelerin sokağımızda rahatlıkla yürüyebilmesi için masalarımızı geri çekme kararı aldık. Bu süreç içerisinde belediye de sokağımızda yenileme çalışması başlattı. Sakarya'nın eski günlerine dönmesine az kaldı" denildi.

TENTENELER GERİ ÇEKİLECEK

Bayındır, İnkılap ve Selanik Sokaklarda başlayan zemin çalışmasına esnaftan destek geldi. Vatandaşın birincil şikayeti olan kaldırım işgaliyeleri esnaf belediye işbirliği ile artık sorun olmaktan çıkacak. Esnaf bugüne kadar işgal ettiği, tentesini genişlettiği alanları geri çekiyor. Bölgede artık kırmızı hat uygulaması olacak.

"GEÇİCİ ALBENİ YARATIR"
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, bölge esnafıyla bir araya gelerek sorunları birlikte çözmek istediklerini ve Sakarya Yaya Bölgesi'ni kentin sakinleriyle birlikte planlamak istediklerini söyledi. Taşdelen, "Belediye olarak burada sadece çevre düzenlemesi, zemin çalışması, aydınlatma yaparsak bu geçici bir albeni yaratmaktan öteye gitmez" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sakarya'ya modern yüz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN