Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ATO'daki paralele yargıdan darbe

SABAH Ankara'nın deşifre ettiği ATO'daki paralel yapıya yargıda geçit yok. Eski Genel Sekreter Ergezen'in beraatiyle kumpas kanıtlandı

Paralel yapının yönetim kurulunu ele geçirdiği Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) yargıdaki uzantılarıyla kurduğu kumpas, başarısız oldu. ATO eski Genel Sekreteri Dücane Ergezen'in kurum doktorundan aldığı sağlık raporu, suç unsuru gösterilerek Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandı. Önceki gün görülen dava, Ergezen için beraatle sonuçlandı. Gazetemizde konuyla ilgili yer alan ancak ATO Başkanı Bezci'nin defalarca yalanladığı haberlerin doğruluğu da tescillenmiş oldu.

İLK SONUÇ ALINDI
Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesinde önceki gün görülen davada Ergezen'in kurum doktorundan aldığı 10 günlük sağlık raporunun usule uygun olduğu yönünde karar çıktı. ATO'nun yargıdaki paralel uzantılarla eski genel sekreter hakkında açtığı davada 7 yıl ile yargılanması yönündeki talep reddedilirken yargıda 17 Aralık sonrası paralel yapıya yönelik temizlik operasyonunun da ilk sonucu alınmış oldu.

SEÇİM İPTAL OLABİLİR
Gazetemize ve Dücane Ergezen'e yönelik iddiaların asılsız olduğunun tescillenmesinin ardından gözler mahkemenin ATO ile ilgili vereceği karara çevrildi. 17 Aralık sonrası yargıdaki paralel yapının çökertilmesiyle Ankara Ticaret Odası'nın hukuk dışı iddialarına yönelik ATO'daki paralel yapının Ergezen ve ekibine kumpas kurduğu, kurum doktorundan baskı ve şantaj ile zorla ifade alarak görevi kötüye kullandığı ortaya çıkmış oldu. Önümüzdeki günlerde ATO yönetimine yönelik söz konusu suçlardan açılacak davayla, yargı ve YSK'daki paralel yapının ortaya çıkarılmasıyla yönetim kurulunun düşeceği ve ATO seçimlerinin yeniden yapılacağı iddia edildi.

ŞAİBELER ORTADAN KALKACAK
Ankara Ticaret Odası'nın geçtiğimiz geçen yıl mayıs ayında yapılan tartışmalı seçim sürecinde kurumun Genel Sekreteri Dücane Ergezen başta olmak üzere çok sayıda ismin paralel örgüt tarafından yasa dışı teknik ve fiziki takibe tutulduğu tartışmalı seçimi, paralel yapının kazanmasıyla çok sayıda ismin ATO'dan ayrıldığı ortaya çıkmıştı. Kamuoyunda Şike, Ergenekon ve Balyoz davası olarak bilinen davaların yeniden yargılama yönünde oluşan taleplerin ardından ATO seçimlerinin de yeniden yapılacağı ve şaibelerin ortadan kaldırılacağına kesin gözüyle bakılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATO'daki paralele yargıdan darbe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN