Evet ATO'da da var

ATO Başkanı Salih Bezci, SABAH Ankara'nın gündeme getirdiği ATO'daki paralel yapılanmayla ilgili "Her kurumda olduğu gibi ATO'da da var" dedi

SABAH Ankara'nın Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) paralel yapılanmayla ilgili haberlerinin ardından gazetemize açıklamalarda bulunan ATO Başkanı Salih Bezci, her kurumda olduğu gibi ATO'da da paralel yapıya gönül verenlerin bulunduğunu söyledi. ATO seçimlerinin 17 Aralık öncesinde yapıldığını hatırlatan Bezci, "Seçimle gelenler ancak seçimle gidebilir. ATO, esnaf ve tüccarın oylarıyla seçilerek iş başına gelen meclis ve yönetim kurulu üyeleri tarafından yönetilmektedir" dedi.

GÖNÜL VERENLER VAR
Kamuoyunda ATO'ya yönelik yanlış algı oluşmasını önlemek amacıyla gazetemize açıklamalarda bulunan Bezci, "ATO, tıpkı TBMM gibi her görüşten insanın var olduğu ve seçilme yeterliliklerini taşıması durumunda kişilerin aday olma hakkına sahip olduğu bir yapıdır. Oy kullanan 25 bin üyemizin tamamının aynı görüşte olması beklenemez. AK Parti'li CHP'li MHP'li olduğu gibi paralel yapıya gönül verenler de aramızda bulunuyor" diye konuştu. ATO seçimlerinin 17 Aralık operasyonu öncesinde gerçekleştirildiğini hatırlatan ATO Başkanı Bezci, "Odamızda farklı partilerden bir araya gelen insanlar olduğu gibi Laz, Çerkez, Kürt gibi benzeri alt kimliklerde bulunmaktadır. Demokratik ortamda gerçekleşen seçimle belirlenen meclis ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımız siyasi kimliklerini bırakarak görev yapıyor. Onlar kişisel görüş ve kimlikleriyle değil ülke ekonomisi yararına çalışmalarıyla bu çatı altındalar" dedi.

"SİYASETLE İŞİMİZ YOK"
Öte yandan Ankara Ticaret Odası üyelerinin esnafın sorunlarını çözmekle görevli olduğunu ifade eden Salih Bezci, "ATO'nun siyasetle işi olmaz. Odamız yasanın kendisine verdiği görevler gereği esnafın ve tüccarın sorunlarını meclis gündemine taşımak ve çözüm üretilmesine katkı sağlamak üzere hükümetlere yardımcı olmak durumundadır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hizmet için hükümetle işbirliği içinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evet ATO'da da var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN