Hacettepe tıpta çok iddialı

Giriş Tarihi: 9.7.2014

Çoğu araştırmalarda dünyanın en iyi üniversiteleri listelerine giren Hacettepe Üniversitesi, özellikle tıp alanında iddialı. Burada yetişen hekimler Türkiye'nin dört bir yanında mesleklerini icra ediyor

Türkiye'nin en başarılı üniversiteleri arasında yer alan Hacettepe Üniversitesi, verdiği eğitimle adından söz ettiriyor. Ankara'da 1967 yılında eğitime başlayan üniversitenin bünyesinde 15 fakülte, 2 yüksekokul, 5 meslek yüksekokulu ve 14 enstitü bulunuyor. Ayrıca 3 bin 627 akademik personelin bulunduğu üniversitede 42 bin 470 lisans, ön lisans ve lisansüstü öğrenici öğrenim görüyor. Hacettepe, tüm bölümlerinde olduğu gibi en çok 'tıp' dalındaki eğitimiyle dikkat çekiyor.

11 FARKLI DİLDE EĞİTİM

2013-2014 öğretim yılından itibaren Türkçe öğretim yapan programlara yeni kaydolan öğrenciler Almanca, İngilizce ve Fransızca derslerini seçmeli olarak alabilecek. 18 programın yabancı dille eğitim verildiği üniversitede öğrenciler istekleri doğrultusunda ayrıca Japonca, Çince, Latince, Yunanca, Arapça, İtalyanca, İspanyolca ve Rusça derslerini seçebiliyor.

EN İDDİALI BÖLÜM TIP

Yetiştirdiği öğrencileri hem dünyanın hem de Türkiye'nin dört bir yanında sağlık alanında başarılı işlere imza atan Hacettepe Üniversitesi'nin tıp fakültesi çok gözde. Üniversitenin en çok öne çıkan fakülteleri arasında ise sağlık bilimleri, hukuk, otomotiv mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, psikoloji, İngilizce öğretmenliği yer alıyor.

REKTÖR TANITACAK
Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, üniversitenin 11-12-13 Temmuz günlerinde düzenleyeceği 'tanıtım günü'ne de katılacak. Beytepe Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek etkinlikte rektör öğrencilerle yüz yüze görüşecek. Her bölümün ayrı ayrı tanıtılacağı stantlara gelen öğrenciler akademisyenler aracılığı ile Hacettepe Üniversitesi'ni daha yakından tanıma imkanı bulacak.

KONSER VERİLECEK

Makine Mühendisliği Otomotiv Programının kendi üretimi olan tanıtım gününe 'elektrikli araba şovu'yla katılacak. Güzel Sanatlar Fakültesi öğrenci ve akademisyenlerinin çalışmaları da etkinlikte yer alacak. Devlet Konservatuvarı öğrencileri de tanıtım gününü konserle renklendirecek. Barınma imkanı, yurt dışı olanakları gibi öğrencilerin merak ettiği birçok konu da etkinlikte anlatılacak.

ÜÇ KATI BURS VERİLİYOR
Üniversite, ilk 100 (mühendislik fakültesi için ilk 2 bin 500) içinde ve ilk sırada üniversitemizi tercih eden öğrencilere Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen kredilerin üç katını uyguluyor. Ayrıca bu öğrencilere, ücretsiz barınma ve yemek olanağı sağlanıyor. Ayrıca, ihtiyaç sahibi öğrencilerimize, barınma ve beslenme desteği veriliyor.

YURTLARI BULUNUYOR

Hacettepe Üniversitesi'nin Sıhhiye ve Beytepe yerleşkelerinde 3bin 472 kişilik yurt bulunuyor. 292 odalı 2 konukevi ve 1880 kişilik öğrenci evi bulunan üniversite, ayrıca 1340 kişi kapasiteli 2 özel yurda da sahip. Barınma imkanlarından yararlanmak isteyen adayların üniversitenin web sayfasından başvuru yapması gerekiyor.

"ÖZELLİKLERİNİZİ DİKKATE ALIN"
Rektör Prof. Dr. Murat Tuncer, tercih yapacak adayları uyararak, "Ülkemizde bir lisans programını seçmek aynı zamanda bir meslek alanını da seçmek demektir. Meslek seçimi sürecinde bireyin ilgi, yetenek ve gizil güçleri ile çevresel koşulların uyumlaştırılması önemlidir. Burada amaç, tercih yaparken en yüksek puan ile öğrenci alan üniversiteye girmek değil, kişisel özelliklerinize uygun olan, gerçekten kendinizi geliştirebileceğiniz ve gelecekte mutlu olabileceğiniz uygun alan ve ortamı seçmek olmalıdır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hacettepe tıpta çok iddialı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN