Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Önce iftar sonra açılış

Giriş Tarihi: 9.7.2014

Türkiye'nin en büyük aile yaşam merkezi, 15 bin kişinin katıldığı iftarın ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi'ni, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bakanlar, milletvekillerinin katılımıyla açtı. Başbakan Erdoğan, "Bu akşam bizi böyle anlamlı bir sofrada buluşturan Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine, Keçiören Belediye Başkanımız ve ekibine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

FARKLI HAVA KATACAK
Selçuklu mimarisi ile inşa edilerek hem Keçiören'e hem Ankara'ya farklı bir hava katan merkezde yüzme havuzları, spor tesisleri, eğitim ve eğlence imkanlarının bulunduğunu anlatan Erdoğan, "Bu aile yaşam merkezi bölgedeki kardeşlerimizin her türlü ihtiyaçlarını giderecek, eğitimlerine, boş vakitlerini değerlendirmelerine çok önemli bir katkı sağlayacaktır" dedi. Merkez için Başkan Gökçek'i bir kez daha kutladığını ifade eden Başbakan Erdoğan, "Bu tür eserlere ihtiyacımız var. Bunların yaygınlaşması özellikle gençliğimizin, ailelerin kendilerine ait özgüvenini artıracaktır" diye konuştu. "Yolda bana Kuşcağız'ın eski halini anlattılar. Bildiğiniz gibi daha birkaç yıl öncesine kadar tamamen gecekondulardan oluşuyordu" diyen Erdoğan, vatandaşların derme çatma gecekondularda yıllarca çile çektiğini ifade etti.

AYNI ÇİLEYİ YAŞADIM
Kuşcağız'da yaşanan çilenin 10 yıllar boyunca Türkiye'nin her ilinde, ilçesinde, köyünde yaşandığını vurgulayan Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu: "Burada yaşanan bu çilenin aynısını ben de doğup büyüdüğüm İstanbul Kasımpaşa'da yaşadım. Kömürün çilesini, susuzluğun çilesini, insan yerine koyulmamanın çilesini 10 yıllar boyunca çekmek zorunda kaldım. Şu anda baktığınızda farklı bir Kucağız ve Keçiören görüyorsunuz."

ÜCRETSİZ ULAŞIM SAĞLANACAK
Melih Gökçek, merkeze gelmek isteyenlere Keçiören'in dört bir tarafından günün belirli saatlerinde ücretsiz otobüs seferleri düzenleyeceklerinin müjdesini vererek, "Anneler, çocuklar, gençler, nineler geldiğiniz aynı otobüslerle evlerinize dönebileceksiniz. Buraya gelip, faaliyetleriniz yapıp, dinleneceksiniz. Kuşcağız Aile Yaşam Merkezimiz, Keçiören'e ve ülkemize hayırlı olsun" dedi.

DÜNYAYA ÖRNEK OLDUK
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 20 yıldır yürütülen sosyal politikalar ile sadece Türkiye'ye değil dünyaya örnek olduklarını söyledi. Yurt dışından gelen misafirlerin aile yaşam merkezlerini gezdiğini ve beğendiğini anlatan Gökçek, "Bu merkezlerden faydalanan kişi sayısı 180 bin civarında. Burası Türkiye'nin en büyüğü olma özelliğini taşıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önce iftar sonra açılış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN